O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 4 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy

Co nowego?

Prince Of Persia - soundtrack

Na płycie znajduje się epicka, romantyczna i porywająca muzyka skomponowana przez laureata wielu nagród Harry'ego Gregsona-Williamsa oraz piosenka końcowa w wykonaniu wielokrotnie nagradzanej Grammy Alanis Morissette ("I Remain"). Piosenkę "I Remain" pojawiającą się na napisach końcowych filmu skomponowała i wykonała kanadyjska wokalistka i autorka piosenek Alanis Morissette. Artystka mówi o utworze: "To zaszczyt skomponować piosenkę z punktu widzenia księżniczki, która podobnie jak jej ukochany dzięki miłości zdobywa nowe szczyty, zyskuje nową świadomość i pozwala ranom się zagoić. Ten utwór napisał się sam, a natchnienie przyniosła mi historia opowiedziana w filmie." Współautorem "I Remain" jest Mike Elizondo (Dr. Dre, Eminem, Maroon 5, Mary J. Blige, Nelly Furtado), producent utworu. Elizondo wyprodukował także kompozycję Alanis Morisette "Wunderkind" do filmu "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". Morissette ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych płyt na całym świecie, 12 kanadyjskich nagród Juno, 8 Grammy oraz 14 nominacji do Grammy.
Harry Gregson-Williams to jeden z najbardziej wziętych hollywoodzkich kompozytorów i autor muzyki do wielu głośnych filmów animowanych i aktorskich. Gregson-Williams napisał muzykę do filmów "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian" oraz "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa", za którą otrzymał Złoty Glob oraz nominacje do Grammy. Został też wyróżniony nominacją do BAFTA, nagrodą Annie oraz nagrodą Ivora Novello w kategorii Najlepsza ścieżka Dźwiękowa za muzykę do animowanego hitu "Shrek". Przez 14 lat współpracy z Jerrym Bruckheimerem Gregson-Williams tworzył do wielu jego produkcji, w tym "Twierdzy", "Armageddonu", "Wroga publicznego", "Veroniki Guerin" i "Deja Vu." Muzykę Gregsona-Williamsa można także usłyszeć w "Shreku 2", "Shreku Trzecim", wchodzącym w tym roku na ekrany kin "Shreku Forever", a także filmach "Gdzie jesteś Amando", "Człowiek w ogniu", "Domino", "Zawód: Szpieg", "Królestwo niebieskie", "X-Men Geneza: Wolverine", "Metro strachu" i innych.
Muzyka do KSIĘCIA PERSJI została nagrana w legendarnym studio Abbey Road w Londynie z udziałem 77-osobowej orkiestry, 32-osobowego chóru oraz instrumentów tradycyjnych z całego świata. "Okazja stworzenia muzyki do wielkiej kinowej przygody w rodzaju KSIĘCIA PERSJI: PIASKÓW CZASU jest dla mnie niezwykłą gratką" mówi kompozytor. "Film stanowi materiał do epickiej ilustracji dźwiękowej o symfonicznym brzmieniu, pełnej romantycznych melodii i heroicznych tematów wspaniale ożywionych przez naszą orkiestrę i chór."
Zespół odpowiedzialny za powstanie trylogii "Piraci z Karaibów" - Walt Disney Pictures i Jerry Bruckheimer Films - przedstawia film KSIąŻĘ PERSJI: PIASKI CZASU. To epicka opowieść przygodowa rozgrywająca się w mistycznej perskiej krainie. Młody książę (JAKE GYLLENHAAL) jest zmuszony połączyć siły z tajemniczą księżniczką (GEMMA ARTERTON), by wspólnie prześcignąć siły zła i zabezpieczyć starożytny sztylet, który uwalnia Piaski Czasu - dar bogów odwracający bieg czasu i dający swemu posiadaczowi władzę nad światem. Reżyserem KSIĘCIA PERSJI: PIASKÓW CZASU jest Mike Newell ("Harry Potter i Czara Ognia"), a w obsadzie filmu pojawiają się takie nazwiska jak SIR BEN KINGSLEY i ALFRED MOLINA. Scenariusz Boaza Yakina, Douga Miro oraz Carlo Bernarda powstał na podstawie fabuły autorstwa Jordana Mechnera.

Tracklista:
1. The Prince of Persia
2. Raid on Alamut
3. Tamina Unveiled
4. The King and His Sons
5. Dastan and Tamina Escape
6. Journey Through the Desert
7. Ostrich Race
8. Running from Sheik Amar
9. Trusting Nizam
10. Visions of Death
11. "So, You're Going to Help Me?"
12. The Oasis Ambush
13. Hassassin Attack
14. Return to Alamut
15. No Ordinary Dagger
16. The Passages
17. The Sands of Time
18. Destiny
19. I Remain Performed by Alanis Morissette

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 10.05.2010

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020