O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 15 Wrzesień 2019 r. Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda

Co nowego?

Sting - Sting - A Winter's Night . . . Live from Durham Cathedral (DVD)

A Winter's Night . . . Live from Durham Cathedral jest zapisem występu artysty w jednej z najsłynniejszych katedr Anglii - wspaniałej Katedrze w Durham, znajdującejgo się blisko Newcastle - rodzinnego miasta Stinga w Północnej Anglii. Stojący na półwyspie z widokiem na River Wear w Durham, mający ponad tysiąc lat i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO budynek jest jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Północnej Anglii. Architektura i atmosfera Katedry jest bardzo inspirująca. Podczas koncertu do Stinga dołączyli gościnnie muzycy tacy jak: lokalni artyści z Newcastle - Kathryn Tickell (northumbryjskie fujarki i skrzypki), Peter Tickell (skrzypki) i Julian Sutton (melodeon) oraz inni uznani w świecie wykonawcy: Dominic Miller (gitara), Vincent Ségal (wiolonczela), szkocka harfistka Mary Macmaster, Ira Coleman (bas), Chris Gekker (trąbka), David Mansfield (skrzypce i mandolina), Cyro Baptista, Bashiri Johnson i Rhani Krija (perkusja) oraz wokaliści Laila Biali, Lisa Fischer, Jo Lawry i Steven Santoro. Zespołem 35 muzyków kierował Robert Sadin.
Zarówno album jak i DVD wyczarowują nastrój i ducha zimowej pory roku zbiorem pochodzących z różnych wieków piosenek, kolęd i kołysanek. Wykorzystując jako punkt wyjściowy tradycyjną muzykę Wysp Brytyjskich Sting i jego goście interpretują takie melodie jak The Snow it Melts the Soonest (tradycyjna ballada pochodząca z Newcastle), Soul Cake (tradycyjna piosenka żebraków), Christmas at Sea (tradycyjna pieśń szkocka), Gabriel's Message (XIV wieczna kolęda), Balulalow (kołysanka Petera Warlocka) i Now Winter Comes Slowly (Henry Purcel). Wykonane zostały również dwie własne kompozycje Stinga: Lullaby for an Anxious Child oraz The Hounds of Winter, które pojawiły się wcześniej na krążku Mercury Falling.
Dodatkowa płyta DVD zawiera zestaw kolęd, do których śpiewania zaproszony został chłopięcy chór Katedry w Durham, jak również serię piosenek nieuwzględnionych na albumie jak np. Bethlehem Down Peter Warlocka czy Ghost Story Stinga. Z kolei A Winter's Night . . . the Documentary to fragmenty nagrane poza sceną (również w domu Stinga we Włoszech) przedstawiające przygotowania do sesji nagraniowej ostatniego albumu artysty i związanego z albumem koncertu. Sting powraca do miejsc z dzieciństwa oraz do dawnych przyjaciół i muzyków, z którymi grywał, gromadząc ich wszystkich w przepięknej Katedrze w Durham. Zarówno fascynujący koncert na żywo jak i niemniej emocjonujący i przywołujący wspomnienia materiał filmowy powstały pod dyrekcją grupy wyróżnionej nagrodą Emmy - Jima Gable i Ann Kim z Graying & Balding, Inc.
2 DVD w cenie 1!

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.12.2009

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019