O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 24 Styczeń 2020 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Co nowego?

Queen - The Singles Colection vol. 1

"The Singles Collection Vol. 1", czyli pierwszy zestaw, zawiera 13 singli pochodzących z początków działalności grupy z roku 1970, aż do utworu "Don't Stop Me Now" nagranego w roku 1979.
Część druga kolekcji będzie kontynuacją historii grupy do lat 80. i dalej.
Ostatecznie cztery zestawy zawierać będą każdy utwór zespołu Queen, który podbił listy przebojów na świecie - cała kolekcja obejmie wszystkie single wydane w Zjednoczonym Królestwie, jak również wiele piosenek wydanych zagranicą.
Kolekcja singli zawierać będzie także nie wydane na albumach utwory, w tym nagrania z występów na żywo oraz inne nieznane, alternatywne wersje singli. Wydawnictwo "The Singles Collection..." ukazuje zespół na przestrzeni lat w wielu stylach muzycznych. W kolekcji można będzie znaleźć w sumie 40 największych hitów Queen.
"The Singles Collection..." otwiera singiel "Keep Yourself Alive" wydany przez EMI 6 lipca 1973 roku. Pomimo dużego zainteresowania, piosenka nie została zaprezentowana w radio i nie dostała się na angielskie listy przebojów. Ciekawostkę stanowi fakt, iż ówczesny dział promocji wytwórni EMI w Londynie otrzymał wyjaśnienie z rozgłośni radiowych, że "piosenka nie pasowała do formatów list przebojów, gdyż "to wszystko za długo trwa..." - w odniesieniu do 30-sekundowego gitarowego intro, uważanego dziś za jedną z najbardziej kreatywnych i innowacyjnych solówek.
Zdecydowany uniknąć tego problemu drugi raz pod rząd, zespół Queen podczas tworzenia następnego singla, "Seven Seas Of Rhye" (z Queen II), świadomie użył wszystkich środków muzycznych podczas pierwszych sekund utworu... "Użyliśmy wszystkiego, łącznie ze zlewem kuchennym" jak zwykł później mawiać Brian May. Ta taktyka okazała się kluczem do sukcesu ich utworów - od tej chwili miały one dosłownie zagwarantowane miano hitów, aż do apogeum w historycznym momencie, kiedy Bohemian Rhapsody podbiła listę przebojów i zagościła na 1. miejscu na dziewięć miesięcy, będąc jednocześnie przez ponad dekadę ulubionym utworem Wielkiej Brytanii.
Zbiór "The Singles Collection..." ukazuje różnorodność stylów muzycznych singli, jednocześnie warto zauważyć, że to wszyscy czterej członkowie zespołu pisali razem piosenki, które później odnosiły wielkie światowe sukcesy. Podczas gdy autorem utworów "Bohemian Rhapsody", "Killer Queen", "Crazy Little Thing Called Love", "Don't Stop Me Now", "Bicycle Race", "We Are The Champions", "Play The Game" i "Somebody To Love" był Freddie, Brian May jest twórcą takich rockowych znakomitości jak "We Will Rock You", "Fat Bottomed Girls", "Now I'm Here", "Hammer To Fall", "Tie Your Mother Down", "Flash" oraz klasycznych ballad "Who Wants To Live Forever".
John Deacon napisał utwory: "You're My Best Friend", "Spread Your Wings", "I Want To Break Free" oraz oczywiście największy hit "Another One Bites The Dust". Roger Taylor dopisał do tej listy hit z pierwszych miejsc list przebojów - "Radio Ga Ga", a także "A Kind of Magic" i klasyczny kawałek rockowy "I'm In Love With My Car".
Queen to jedyny zespół w historii, w którym każdy z członków napisał przynajmniej jedną piosenkę, która podbiła listy przebojów.
Wkrótce dla Queen nastał czas współpracy - John i Freddie razem stworzyli "Friends Will Be Friends", a "One Vision" była kompozycją w całości napisaną wspólnie przez członków zespołu. W roku 1981 hit "Under Pressure" był wynikiem współpracy z Davidem Bowie. Wiele późniejszych przebojów uznawano, za jednomyślną zgodą zespołu, za utwór Queen, niezależnie od tego, kto był autorem początkowego zamysłu. Te utwory to m. in. "Innuendo", "The Show Must Go On", "Breakthru", "I Want It All", "These Are The Days Of Our Lives", "The Miracle", "Headlong" i "Scandal".
Niewielu mogło sobie wyobrazić, że po skromnych początkach w roku 1970, kiedy czterech studentów założyło zespół, do 2005 roku Queen pobije nawet rekord najdłuższego pobytu utworu na listach przebojów w Anglii - należący wcześniej do Beatlesów.
Oto historia legendarnej grupy zapisana muzyką na pierwszej części wydawnictwa "The Singles Collection...".

Tracklista:
CD1:
1. A. Keep Yourself Alive
2. B. Son And Daughter
CD2:
1. A. Seven Seas Of Rhye
2. B. See What A Fool I've Been
CD3:
1. A. Killer Queen
2. A. Flick Of The Wrist
CD4:
1. A. Now I'm Here
2. B. Lily Of The Valley
CD5:
1. A. Bohemian Rhapsody
2. B. I'm In Love With My Car
CD6:
1. A. You'er My Best Friend
2. B. '39
CD7:
1. A. Somebody To Love
2. B. White Man
CD8:
1. A. Tie Your Mother Down
2. B. You And I
CD9: Queen's First EP
1. A. Good Old Fashioned Lover Boy
2. Death On Two Legs (Dedicated To...)
3. B. Tenement Funster
4. White Queen (As It Began)
CD10:
1. A. We Are The Champions
2. B. We Will Rock You
CD11:
1. A. Spread Your Wings
2. B. Sheer Heart Attack
CD12:
1. A. Bicycle Race
2. A. Fat Bottomed Girls
CD13:
1. A. Don't Stop Me Now
2. B. In Only Seven Days

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 24.11.2008

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020