O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 25 Styczeń 2020 r. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

Co nowego?

Pachnidło - Soundtrack

Ten zapach doprowadził do morderstwa.... "Pachnidło" - muzyka do filmu w wykonaniu Filharmoników Berlińskich pod batutą Sir Simona Rattle'a, premiera wkrótce !
'Podoba mi się wszystko, co silnie do mnie przemawia i przekazuje mi konkretną wizję. Gatunek nie ma tutaj znaczenia. Mam na myśli każdy rodzaj sztuki, film i muzykę.'
Tom Tykwer
"Pachnidło" to historia mężczyzny, którego obsesją jest pragnienie stworzenia zapachu doskonałego. Powieść Patricka Süskinda powstała w 1985 roku, została przetłumaczona na 45 języków i sprzedała się na świecie w ilości ponad 15 milionów egzemplarzy.
W filmie, który pojawił się już w kinach Europy Zachodniej - premiera w Polsce w styczniu 2007 - wystąpiła plejada międzynarodowych gwiazd, w tym Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman, a także młoda utalentowana aktorka Rachel Hurd-Wood.
Ścieżka dźwiękowa do filmu autorstwa reżysera Toma Tykwera, w wykonaniu Filharmoników Berlińskich pod batutą Sir Simona Rattle'a, ukaże się w styczniu 2007.
Tom Tykwer, wielokrotnie nagradzany niemiecki reżyser, to jeden z nielicznych sławnych artystów, którzy wzorem Clinta Eastwooda nie tylko reżyserują filmy, odpowiadają w większej części za ich scenariusz, ale także komponują do nich muzykę! Tykwer rozwinął charakterystyczną stylistykę wizualną, która zapewniła mu międzynarodowe uznanie dzięki filmom "Biegnij Lola, biegnij" i "Niebo".
Wraz ze swymi wieloletnimi muzycznymi współpracownikami Johnny'm Klimkiem i Reinholdem Heilem, słynny reżyser rozpoczął pracę nad muzyką do "Pachnidła" na długo przed zdjęciami do filmu.
"Zadałem sobie pytanie: jak podejść do kwestii zapachu w tym filmie? Jak poradzić sobie z faktem, że film dotyczy świata woni? Wiedziałem, że nie zrobię filmu zdominowanego przez efekty specjalne i że zapach nie będzie ukazany poprzez chwyty wizualne, ponieważ chciałem zachować realizm. Zdałem sobie wtedy sprawę, że można to osiągnąć tylko poprzez muzykę. Porównania ze światem muzyki są także widoczne w powieści, cała terminologia perfumeryjna ma swoje źródło w teorii muzyki, bowiem również zapachy opisuje się takimi słowami jak 'akord' czy 'pojedyncza nuta'."
Oto powód, dla którego muzyka ma tak ogromną wagę w tym filmie: zapachy, tak jak dźwięki, przywołują wspomnienia i kształtują naszą osobowość. Tom Tykwer i jego współpracownicy nie zapominają o tym ani przez chwilę.
Muzyka do "Pachnidła" oddaje cały wachlarz emocji, od lekkich, zwiewnych brzmień po majestatyczne, potężne epizody symfoniczne. Dzięki niezwykłej energii dźwięków świat zapachów staje się wręcz namacalny. Orkiestra z natężeniem śledzi zawiłości fabuły, doskonale kreując atmosferę osiemnastowiecznej Francji. Utwory na chór, nagrane w Rydze przez Narodowy Chór Łotwy, dodają sakralnej wymowy wspaniałemu, sycącemu zmysły brzmieniu Filharmoników Berlińskich.
Warto dodać, że Sir Simon Rattle zaszczycił swoją obecnością berlińską premierę "Pachnidła", po której został nagrodzony owacjami na stojąco.
Jeśli duszą człowieka jest jego zapach, jak twierdzi bohater "Pachnidła" Grenouille, to sercem filmu jest muzyka.
Muzyka do filmu "Pachnidło" w wykonaniu Filharmoników Berlińskich pod batutą Sir Simona Rattle'a premiera w styczniu !

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 09.01.2007

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020