O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 21 Styczeń 2020 r. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

Co nowego?

Nina Stiller - Nina Stiller

29 września nakładem EMI Music Poland ukazało się jedno z najciekawszych fonograficznych wydawnictw ostatnich lat.
W albumie znajdziemy unikalną mieszankę żydowskiej muzyki ludowej i popularnej, połączonej z nowymi brzmieniami, dzięki którym pieśni o życiu, losach i obyczajach Żydów z różnych krajów diaspory nabierają zupełnie nowych barw.
Ten niezwykły mariaż tradycyjnego piękna i nowoczesności sprawia, że po raz pierwszy polskie wydawnictwo fonograficzne zyskuje nową jakość i staje się niecodziennym doświadczeniem nawet dla najwybredniejszych słuchaczy.
Jak doszło do realizacji projektu?
Agim Dżeljilji: "Początkowo miała być to muzyka o bardziej klubowym, tanecznym charakterze. Po przesłuchaniu pierwszych próbek głosu Niny zrozumiałem, że nie może to być płyta, którą da się zaszufladkować. W jej głosie odkryłem bowiem potencjał, który wykracza poza klubową formę opartą na samplingu. Wpadłem więc na pomysł, by zaprosić do projektu Magierę, który zawsze fascynował mnie nietuzinkowością w podejściu do obrabiania sampli, kreacji bitów oraz innym od mojego, spojrzeniem na muzykę.
Nasza współpraca z Niną Stiller przebiegała gładko, Nina jest perfekcjonistką w pracy, dbającą o detale. Nie zabrakło jednak czasem dość ostrych dyskusji wynikających z faktu, że Nina pochodzi z zupełnie innego muzycznego świata niż my. Dużo dyskutowaliśmy, opowiadała nam o treściach utworów napisanych w jidysz, jednakże śpiew Niny niesie w sobie taki ładunek emocji, że nie znając języka można właściwie zinterpretować ich treść.
Nina bardzo mocno broniła zachowania w tej muzyce jej naturalnego charakteru, a my jako producenci widzieliśmy tę płytę jako projekt bardziej kosmopolityczny. Świadomie zrezygnowaliśmy ze szczegółowej transpozycji oryginałów, opracowując na nowo utwory, które postanowiliśmy wzbogacić o elementy aranżacyjne i kompozycyjne.
W kilku utworach np. "Mazl" wprost usunęliśmy fragmenty oryginału, wstawiając własne, autorskie partie.
Informacje o artystach:
Nina Stiller: W Polsce jest niewielu artystów zajmujących się sztuką wokalną, którzy mają oryginalny styl i unikalną osobowość.
Z pewnością należy do nich Nina Stiller, piosenkarka, aktorka, tancerka, z równym powodzeniem występującą na scenie teatralnej, estradzie i w filmach. Reżyseruje własne recitale, pisze scenariusze i układa do nich choreografię. Jest laureatką wielu festiwali, nagradzaną najwyższymi notami, Nina Stiller korzysta równie chętnie z dorobku polskich twórców, jak i z repertuaru francuskiego, niemieckiego, oraz z przebogatych źródeł kultury żydowskiej, która w ostatnich latach zdominowała jej artystyczną działalność. Śpiewa w języku jidysz, po polsku, hebrajsku, aramejsku i w dialekcie jemenickim.
Agim Dżeljilji: Agim Dżeljilji - producent, realizator, instrumentalista. Założyciel formacji Oszibarack, w której realizuje swoją wizję łączenia brzmień akustycznych i elektroniki.
Silnie związany z niezależną sceną wrocławską, autor muzyki do przedstawień teatralnych i okołoteatralnych performance.
Magiera: Tomasz Janiszewski pseudo Magiera. Jeden z najważniejszych producentów polskiej sceny hip-hopowej. Ma na koncie także remiksy utworów wykonawców spoza hip-hopu oraz jest autorem muzyki do filmów.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 04.10.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020