O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 24 Styczeń 2020 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy

Co nowego?

Cassius - 15 Again

Dla każdego, kto był dwudziestolatkiem w latach 90. dekada ta zostanie okresem, w którym na międzynarodowych parkietach tanecznych pojawiło się wielu artystów.
W przypadku niektórych były to pojedyncze sukcesy, ale francuscy didżeje i muzycy ze sceny elektronicznej lat 90, tacy jak Daft Punk i Cassius, stali się częścią fali, która została w mediach nazwana "francuskim dotykiem".
Zdar (Philippe) i Boom-Bass (Hubert), fani ciężkiego rocka i funku, zaistnieli na rynku muzycznym jako producenci dźwięków poszukiwanych przez artystów hip-hopowych - ich wielkiej pasji wczesnych lat 90. Imprezy rave popchnęły Zdara w kierunku muzyki house i razem z zespołem Etienne de Crécy założyli Motorbass, którego album "Pansoul" angielskie media obwołały mianem najlepszego, ówczesnych lat.
Niedługo potem BoomBass zaraził się gatunkiem techno i razem ze Zdarem stworzyli nowy projekt - Cassius. Pierwszy album duetu z roku 1999 to zbiór instrumentalnych kawałków nagranych w ciągu dwóch poprzednich lat. Płyta pulsuje mieszanką styli, łączy dźwięki o czarnych korzeniach z muzyką house i techno przywołując brzmienia Prince'a.
Utopia
Au R?ve - kolejny, wydany 3 lata później album, to artystyczne wyznania duetu i krok w budowaniu "muzycznego monumentu". "To była swoista utopia, w którą włożyliśmy mnóstwo czasu i energii - być może nawet za dużo" - mówi dzisiaj duet.
Reakcją na brak jednomyślnej oceny ze strony krytyków dotyczącej produkcji Cassiusa i ogólny rozłam francuskiej sceny house była decyzja o rozpoczęciu solowych projektów Zdara i BoomBassa. Niedługo potem okazało się jednak, że ilość materiału zgromadzonego przez obu muzyków mogła spokojnie wystarczyć na nowy album duetu. Aby zachować świeżość i spontaniczność Zdar i BoomBass ustanowili zasady w stylu manifestu "Dogmy" Larsa von Triera - ucieczka do domu na Ibizie pozbawionego technologii i limit maksymalnie ośmiu godzin pracy nad każdym utworem. Wszystko to by pozostać skoncentrowanym na najważniejszych elementach muzyki.
Po luksusach związanych z Au R?ve powrót do domowego studia był uskrzydlający dla morale duetu - idealnie pokazuje to kolejna produkcja "15 Again". Ten album z manifestującym tytułem pozostaje w harmonii z domowymi dźwiękami i garażową wrażliwością dzisiejszej młodzieży.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.09.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020