O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 16 Grudzień 2019 r. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Co nowego?

Iron Maiden - A Matter Of Life And Death

Nowy album Iron Maiden we wrześniu ! Płyta zatytułowana "A Matter Of Life And Death" zawierać będzie 10 nowych nagrań legendy metalu.
Pierwsze piosenki na nową płytę powstały pod koniec 2005 roku, po krótkiej przerwie, która nastąpiła po entuzjastycznie przyjętych koncertach grupy na europejskich i amerykańskich festiwalach.
Już po Świętach Bożego Narodzenia 2005 utwory były ukończone i zespół spotkał się z producentem Kevinem 'Cavemanem' Shirley'em w londyńskich Sarm West Studios, żeby opracować ostateczny kształt materiału.
Kevin Shirley, obok Steve'a Harrisa, pojawił się już w roli współproducenta między innymi na trzech albumach studyjnych Iron Maiden.
Kevin komentuje: "Bestia powraca! Tym razem od samego początku czułem, że coś iskrzy. Od "start!" do "gotowe!", od pierwszej zgrywki do ostatecznego miksu i masteringu minęło zaledwie dwa miesiące. To króciutki okres dojrzewania dla albumu studyjnego. Produkowanie Iron Maiden przypomina siedzenie za sterami jednego z tych mamucich robotów z Gwiezdnych Wojen albo komiksów! Żadna siła tego nie zatrzyma!"
"Możliwość uczestniczenia w narodzinach tego albumu to dla mnie niesamowity zaszczyt. W całej mojej karierze takie uczucie spełnienia towarzyszące procesowi powstawania albumu zdarzyło mi się tylko kilka razy!"
Tak jak w poprzednich przypadkach, wszystkie ścieżki zostały nagrane na żywo przez cały zespół w jednym pomieszczeniu. Żadne poprawki komputerowe, czy manipulacje nie miały miejsca na jakimkolwiek etapie nagrywania płyty.
Steve Harris komentuje: "Myślę, że pod wieloma względami ten album nagrywało nam się najłatwiej ze wszystkich. Cały proces od komponowania po samą sesję w studio był szalenie naturalny. Jeśli zaś chodzi o materiał, sądzę, że znów wyszliśmy poza ustalone granice i myślę, że płyta zadowoli naszych fanów, a zarazem będzie dla wszystkich sporym zaskoczeniem. Udało nam się osiągnąć bardzo potężne brzmienie, a każdy z nas dołożył wszelkich starań, by stworzyć dzieło, z którego wszyscy jesteśmy teraz strasznie dumni.
Myślę, że szybkie tempo pracy z Kevinem przyczyniło sie do tego sukcesu. Nie możemy się doczekać grania tego materiału na żywo. Mieliśmy ostatnio parę fantastycznych koncertów i zaprezentowanie starszego materiału nowemu pokoleniu naszych fanów dało nam masę satysfakcji. Ale to perspektywa zagrania nowych kawałków budzi w nas obecnie największą ekscytację!"
Bruce Dickinson dodaje: "Ten album to nasze najlepsze dzieło, od kiedy pracujemy z Kevinem. Pojawia się tu naprawdę szeroka gama naszych muzycznych możliwości, a niektóre fragmenty prezentują prawdziwie epicką jakość. Po takich utworach jak "Paschendale", mogliśmy mieć jedynie nadzieję, że uda nam się osiągnąć jeszcze więcej. Po usłyszeniu gotowego materiału i wysłuchaniu opinii kilku starannie dobranych ludzi, szczerze wierzę, że osiągnęliśmy swój cel. Każdy z nas włożył cały swój talent w to nagranie i to słychać. Do tego mieliśmy tyle radochy podczas nagrań, że aż trudno uwierzyć w jak krótkim czasie się ze wszystkim uwinęliśmy!"

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 05.09.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019