O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 13 Grudzień 2019 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Co nowego?

Viva L'American Death Ray Music - In The Meantime

Viva L'american Death Ray Music był początkowo wciąż zmieniającą się grupą muzyków, założoną przez enigmatycznego frotmana Nicholasa Raya z Memphis. Obecny, już stały skład to trzech muzyków. Ich brzmienie formowało się w przeszłości z wielu różnych wpływów i przeczy wszystkim banalnym i nazwanym konwencjom i stylom. Dwie pierwsze płyty nagrane dla legendarnej wytwórni Sympathy For The Records Industry przyniosły zespołowi popularność w USA, ale w Europie odkryła tą grupę dopiero berlińska wytwórnia Transsolar Records.
Ich ostatni album "A New Commotion/ A Different Tension" łączył melodyjną estetykę pop z mrocznym tłem proto-punkowym a'la The Stooges i Velvet Underground, przez co wokalista The Hives, Pelle Almquist stwierdził "wokalista brzmi jak Lou Reed i faktycznie jest tak dobry jak Lou Reed".
Nowy album "In The Meantime" ukazuje się w kwietniu 2006 w Transsolar i ma inny, bardziej medytacyjny i introwertyczny wydźwięk niż dotychczasowe albumy zespołu, co między innymi odzwierciedla się w genialnych opisach Nicholasa Raya na temat banalnego i monotonnego powszedniego dnia pracy "przeciętnego człowieka". Słyszymy tu autentyczny smutek, który nadaje albumowi dużo bezpretensjonalnego patosu. Częściowo melancholijny, sardoniczny, autoironiczny i tragiczny. Piosenki są dłuższe niż wcześniej, a produkcja w studiach Easley/McCain nadaje płycie mniej garażowego brzmienia. Pozostała jednak pełna emocji siła i głęboka uczciwość Viva L'american Death Ray Music, coś co dziś już coraz rzadziej ma miejsce.
"In The Meantime" została wyprodukowana w legendarnych studiach Easley/McCain (WHITE STRIPES, SONIC YOUTH, WILCO, PAVEMENT, MODEST MOUSE, JEFF BUCKLEY). Gdy w 2005 roku studio spaliło się i zostało kompletnie zniszczone, także pierwsze nagrania do tego albumu strawił ogień, przez co musiały zostać potem nagrane jeszcze raz.
Zespół:
Centralną figurą grupy jest wokalista i gitarzysta Nick Diablo Ray, który wcześniej grał także w zespole Jeffreya Evansa '68 COMEBACK.
Inni byli muzycy grupy rekrutują się z takich zespołów jak np. LOST SOUNDS, THE COMPULSIVE GAMBLERS, ANDRE WILLIAMS czy TAV FALCO & PANTHER BURNS.
Kolejnym stałym już członkiem jest basista Harlan T. Bobo, który nagrał także właśnie swój solowy album "Too Much Love", przypominający Johhny Casha i Toma Waitsa.
Perkusistą Viva L'American Death Ray Music jest obecnie Jeffrey Bouck, znany min. ze współpracy z Andy Thoma (Mouse On Mars) w jego projekcie Lithops, poza tym pracuje jako free-jazzowy perkusista i inżynier dźwięku przy koncertach na stadionach.
Dyskografia:
- In The Meantime CD/ LP
(Trans Solar Records)
- A New Commotion, A Different Tension CD
(Trans Solar Records)
- Smash Radio Hits CD/ LP
(Sympathy For The Record Industry)
- The Strange and Erotic World of American
Death Ray CD
(Sympathy For The Record Industry)

Tracklista:
1. Pleasure Principle #19, 2. Needle To The Heart Of The Matter, 3. Certain, 4. Oh what day, 5. Thieves Oh Glorious Thieves, 6. Same Suit Different Tie, 7. Dub SS, 8. Thieves Oh Glorious Thieves (Fucking Twee Version) (CDonly)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Gusstaff Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 03.04.2006

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019