O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 9 Grudzień 2019 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Co nowego?

Muchy - Terrormans (Reedycja)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów zespołu MUCHY firma Sony Music Polska w dniu 23.08.2010 wprowadzi ponownie na rynek album Terroromans.
Podstawowa wersja płyty została wzbogacona o niepublikowane wcześniej wersje DEMO oraz anglojęzyczny utwór Big City Girl!
To gratka dla miłośników tego zespołu, zważywszy na to, że nakład płyty wyprzedał się i nie był wznawiany, niepowtarzalna okazja na uzupełnienie swojej domowej płytoteki o krążek, który w 2007 roku z chwilą wydania został okrzyknięty debiutem roku!!!
Wersje demo utworów "21 dni", "Brudny śnieg" , "Terroromans" zostały nagrane w styczniu 2006 roku w sali prób zespołu i obok piosenki "Najważniejszy Dzień", złożyły się na EPkę "Terroromans".
Bonusowa wersja "Najważniejszego Dnia" powstała w studiu nagrań u kolegi zza ściany. Piosenka ta została przygotowana specjalnie na telewizyjny konkurs organizowany z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej w Niemczech w 2006 roku.
Utwór "Big City Girl" to anglojęzyczna, balladowa impresja zarejestrowana w jednym podejściu w walentynki 2006 roku w mieszkaniu Michała Wiraszko.
Muchy - polska grupa muzyczna, założona w Poznaniu w 2004 roku przez Michała Wiraszko, Piotra Maciejewskiego i Szymona Waliszewskiego. W styczniu 2008 roku do zespołu dołączył Tomasz Skórka, który wystąpił po raz pierwszy podczas transmitowanego na antenie Programu 3 Polskiego Radia koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej.
Zespół został obwołany odkryciem roku 2006 przez miesięcznik Machina i Program 3 Polskiego Radia. Pierwszy singel zespołu pt. "Miasto doznań" osiągnął w maju 2007 r. 7. miejsce na prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego Liście Przebojów Polskiego Radia 3. Wielokrotnie nazywany "najlepszym polskim zespołem bez wydanej płyty".
19 listopada ukazał się debiutancki album grupy, noszący tytuł Terroromans, uznany za "Płytę Roku" m.in. przez słuchaczy PR3 i magazyn muzyczny Pulp. Przebojowe i chwytliwe kompozycje wsparte niekwestionowanym talentem Michała Wiraszko do pisania poetyckich tekstów spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków ("nowa jakość w polskiej muzyce", "tak ważnej płyty u nas już dawno nie było", "Grzegorz Ciechowski żyje!", "najważniejszy debiut dziesięciolecia").
Pozytywne reakcje na płytę pozwoliły zespołowi wyruszyć w samodzielną trasę koncertową oraz otworzyły drzwi na największe i najważniejsze sceny polskich festiwali (Heineken Open'er, Jarocin Festival, Off Festival, Cracow Screen Festival, EkoUnionRock w Węgorzewie itd.)
Zespół zdobył także tytuł "Zespołu Roku 2007" Programu 3 Polskiego Radia. Ponadto grupę uhonorowano trzema nagrodami "Miazga 2007" magazynu Pulp, w kategoriach zespół, płyta i piosenka ("Miasto Doznań") roku. Głos Wielkopolski przyznał zespołowi "Medal Młodej Sztuki 2007". Muchy zostały również nominowane do Eska Music Awards 2008 w kategorii "Album roku ROCK" i do Fryderyka 2008 w kategorii "Nowa twarz fonografii", a także do nagrody Nocne Marki 2008 pisma Aktivist w kategorii "Zespół Roku".
Nie zapominajmy o tym że :
Jesienią 2009 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music, a przy współpracy z producentem Marcinem Borsem zarejestrował materiał na drugą płytę zatytułowaną "Notoryczni debiutanci". Pierwszy singiel z nowego albumu "Przesilenie" wspiął się na 1. miejsce Trójkowej Listy Przebojów oraz listy poznańskich rozgłośni Merkury i Afera! Po bardzo dobrym przyjęciu drugiego albumu Muchy zostały zaproszone do występu na wszystkich najważniejszych festiwali muzycznych w kraju - Heineken Open'er Festival, Coke Live Music Festival, Seven Festival w Węgorzewie, Malta Festival, Jarocin Festiwal i Off Festival.

Tracklista:

1 Wyścigi
2 Fototapeta
3 Najważniejszy dzień
4 Galanteria
5 Miasto doznań
6 Zapach wrzątku
7 Brudny śnieg
8 Pięć po wpół
9 21 dni
10 Górny taras
11 Terroromans
12 111

BONUS TRACK
13 Brudny śnieg (demo)
14 21 dni (demo)
15 Terroromans (demo)
16 Najważniejszy dzień (2006)
17 Big City Girl

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.09.2010

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019