O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 20 Styczeń 2020 r. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Co nowego?

Magda Piskorczyk & Slidin' Slim - Lie at Satyrblues

Płyta zawiera zapis koncertu Magdy Piskorczyk i szwedzkiego muzyka Slidin' Slima z jubileuszowego, dziesiątego Festiwalu Satyrblues 2009 w Tarnobrzegu. Był to pierwszy wspólny występ tej pary artystów, poprzedzony jedynie krótką próbą... dźwięku. Magda i Slim poznali się na lotnisku w Warszawie, późnym wieczorem dzień przed koncertem. Mieli wspólnie zaprezentować się publiczności przez nieco ponad kwadrans i tylko we dwójkę. Jednak stało się inaczej...
Jak odnotowano w magazynie Gitarzysta (2010/01): "Ich wspólny występ tak spodobał się publiczności, że z pierwotnie planowanych 15 minut zrobiło się 45, a kolejne bisy wydawały się potęgować jeszcze większy niedosyt". Płyta zawiera 7 utworów śpiewanych przez Magdę i Slima na zmianę. Oboje grają na gitarach: Magda na akustycznej, a Slim na dobro. Towarzyszy im dwójka muzyków z zespołu Magdy: Aleksandra Siemieniuk na gitarze elektrycznej i Grzegorz Zawiliński na okrojonym zestawie perkusyjnym, zawierającym między innymi łyżeczki i tarkę. Na płycie znajduje się też prezentacja multimedialna z zapisem wideo całego koncertu.
SLIDIN' SLIM
Slidin' Slim to mistrz metalowej gitary dobro i miłośnik bluesowej oraz rockandrollowej tradycji, ale także szwedzkiego punku i muzyki zespołów takich jak Ramones, The Clash czy Dead Kennedys.
Slim to wokalista o głosie bardziej amerykańskim, niż te, którymi chwali się wielu Amerykanów. Jeden z najpopularniejszych szwedzkich bluesmanów, częsty gość skandynawskich festiwali. Artysta, który biorąc na kolana rezofoniczną gitarę potrafi roztoczyć wokół siebie magię Sona House'a czy Bukka White'a. Zarazem utalentowany kompozytor i autor tekstów oraz eksperymentator twórczo wykorzystujący transową elektronikę w służbie bluesa (sample, loopy itp.). W 2007 roku opublikował album "One Man Riot", będący pomostem łączącym współczesność z korzenną estetyką bluesa minionego stulecia. Jego wyjątkowość potwierdziły wyśmienite recenzje, jakie krążek ten zdobył w Europie i Stanach Zjednoczonych, gdzie płyta została oficjalnie wydana. Koncert z Magdą to już siódma płyta w dorobku Slima, biorąc pod uwagę projekty solowe oraz nagrane w duetach i z jego zespołem The Soulbastards. Ale Slim zajmuje się nie tylko muzykowaniem. Już wkrótce ukaże się jego pierwsza... powieść!
MAGDA PISKORCZYK I SLIDIN' SLIM
wystąpili wspólnie na dwóch koncertach we wrześniu 2009 roku: na Satyrbluesie i w warszawskim Tygmoncie. Oba niezwykle improwizacyjne koncerty przyjęte zostały owacyjnie. A Slim na swej stronie internetowej w tekście zatytułowanym "The next big European Blues Star?" napisał tak o drugim z nich:
"Jak zrelacjonować ten wieczór? Opis musi być doskonały... To był jeden z pięciu moich najlepszych koncertów od momentu, gdy zająłem się profesjonalnie muzykowaniem. Na początku wieczoru, słuchając Magdy i jej zespołu, zdałem sobie sprawę (jeszcze bardziej) jak wspaniałą jest artystką. Współpracowała z publicznością w sposób, który rzadko można zobaczyć dziś wśród wykonawców, śpiewała fantastycznie, ze wspaniałym wsparciem "parzących" gitar Oli i solidnej perkusji Grzegorza. Ten wieczór, możliwość dołączenia do nich i grania w pełnym klubie przed entuzjastyczną publicznością..., tak, dokładnie, to było DOSKONAŁE. (Nawet wystąpiliśmy dla Hiszpańskiej telewizji, ale to już inna cudowna historia)..."
Kolejne spotkanie na scenie Magdy i Slima miało miejsce w maju 2010 roku na Dusty Road Blues Festival w Tidaholm w Szwecji. Następne - już są w planach...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Artgraff.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 09.08.2010

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020