O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 15 Grudzień 2019 r. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Co nowego?

Chupacabras - Iluminacja

Krakowski zespół CHUPACABRAS powstał w 2003 roku z inicjatywy Pazura (wokal) i Łańcucha (gitara), członków nie istniejącej już punkrockowej formacji ID. Oprócz nich, do nowego projektu dołączyli - Novaczek (gitara) i Dzida (bass) - obaj ze ska-corowego Bandoga oraz Mały (DePress, PRL), który grał zarówno w Idzie, jak i w Bandogu.
Nowy skład utworzyli zatem muzycy wywodzący się z dwóch czadowych i niezwykle popularnych w latach 90. krakowskich kapel. Gdy kilka lat temu oba zespoły zawiesiły działalność, wydawało się, że nic nie wskrzesi ich ducha. Stało się jednak inaczej. Powstał zespół wolny od ideologicznych obciążeń i ograniczeń, a co więcej, pozbawiony "politycznej poprawności i inklinacji do bezmyślnego klepania banałów". Postanowił działać na własnych zasadach w myśl punkowego hasła: "Myśl sam i rób sam".
W 2004 r. jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty, zespół dostał wyróżnienie na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie. W tym czasie jeden z utworów Chupacabras pt. "Czarny Pan" został umieszczony na kompilacji, dołączonej do jednego z numerów magazynu "Lampa". W 2006 r. nakładem wydawnictwa Mystic Production ukazał się debiutancki album zespołu pt. "Chupacabras". Płyta zyskała bardzo pochlebne recenzje w muzycznych periodykach (m.in. Teraz Rock, Machina oraz w wydawnictwach niezależnych). Na albumie gościnnie wystąpił Marcin Świetlicki, który napisał i wykonał utwór "Dlatego, że mnie nie chcesz". Do jednego z utworów pt. "You never know" powstał animowany clip, który był "teledyskiem tygodnia" w portalu interia.pl oraz pojawił się m.in. w rotacji MTV. W 2007 r., na zaproszenie Jurka Owsiaka zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.
Zespół świetnie sprawdzający się "na żywo" grał koncerty m.in. z takimi legendami, jak Brygada Kryzys, Kryzys, Dezerter, UK Subs, Vibrators czy The Toasters.
Pod koniec 2007 r. Chupacabras został entuzjastycznie przyjęty również przez zagraniczną publiczności podczas koncertów w Belgii i we Francji.
W czerwcu 2010 r. utwór "Chupacabras are fine" z debiutanckiej płyty zespołu pojawił się na charytatywnej kompilacji "Rock 4 Life", wydanej przez niezależną amerykańską wytwórnię Quickstar Production.
Obecnie na rynek trafia drugi krążek formacji , zatytułowany "Iluminacja". Choć Krakowianie kazali czekać na niego aż 4 lata - słychać, że w czasie tej przerwy zespół nie próżnował.
Do rąk dostaniemy materiał przemyślany, doskonale zaaranżowany, o niebo lepiej zrealizowany od poprzedniego - wręcz przebojowy!
Agresywne riffy gitar, melodyjne chóry i chwytliwe refreny, to składniki muzycznej mikstury, przygotowanej przez muzyków. Dodatkowym smaczkiem tego koktajlu są lekko absurdalne, bardzo sarkastyczne i niebanalne teksty, autorstwa charyzmatycznego wokalisty, Pazura.
Panowie powracają z tym, co wychodzi im najlepiej, a czemu trudno przykleić jednoznaczną etykietkę, - czyli ze sporą dawką energetycznego czadu z pogranicza punk/HC.
Zespół konsekwentnie podąża raz obraną ścieżką, tworząc niewątpliwie własny, rozpoznawalny styl. Bez szablonowego łączenia punka z reggae, bez obowiązkowych przekleństw, bez ulegania aktualnym trendom, bez rutyny. Pozostawiając niedosyt i chęć ponownego odtworzenia płyty.
Całości dopełnia świetnie dopracowana grafika (by Farmer), podkreślająca anty-konsumpcyjne przesłanie zespołu...
"Iluminacja" to płyta dojrzała, stanowiąca dobrą propozycję dla odbiorcy bardziej wymagającego, szukającego czegoś więcej niż łojenie spod znaku "jabol punk". Pilotuje ją znany z fal eteru singiel "Kapitalna Rzecz", za dystrybucję odpowiedzialna będzie firma Mystic Production.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Mystic Prod..
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 20.07.2010

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019