O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 18 Styczeń 2020 r. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Co nowego?

Urszula Dudziak - Super Band Live at Jazz Cafe

Urszula Dudziak jest czołową postacią współczesnej wokalistyki - nie tylko jazzowej. Niezwykła skala głosu, swoboda i perfekcja intonacji w każdej z jej pięciu oktaw oraz oryginalna technika wokalna, pionierskie osiągnięcia w zastosowaniach współczesnej elektronicznej technologii muzycznej, zyskały jej sławę artystki oryginalnej i kreatywnej. Podstawę wokalistyki Urszuli Dudziak stanowi instrumentalne traktowanie głosu, wywodzące się z klasycznej i powszechnej w muzyce jazzowej techniki śpiewu "scatem". Ostatnio renesans przeżywa utwór wokalistki o wdzięcznym tytule "Papaya", nagrany ponad 30 lat temu. Cały świat tańczy teraz "Papaya dance", a utwór ten ponownie przysporzył Urszuli Dudziak całe rzesze nowych fanów pod każdą szerokością geograficzną i to po tylu latach od jego premiery! Podczas koncertu w Jazz Cafe nagrana została płyta koncertowa artystki. Będzie to z pewnością niezwykłe wydarzenie i dla wielu nie lada przeżycie.
Urszula Dudziak o swoich koncertach:
"Moje koncerty to wybór najlepszych utworów z 50 płyt, które nagrałam w dotychczasowej karierze. Kompozycje są skrupulatnie wybrane, niejednokrotnie zagrane w nowoczesnych aranżacjach i przedstawione w zróżnicowanym instrumentarium. Jako jedyna wokalistka na świecie używam elektroniki w unikalny sposób dodając muzyce nowego niespotykanego wymiaru... Koncertuję w towarzystwie młodych wybitnie uzdolnionych polskich muzyków...".
Właśnie podczas jednego z tych niezwykłych koncertów w Jazz Cafe w Łomiankach nagrana została płyta koncertowa artystki. Będzie to z pewnością niezwykłe wydarzenie i dla wielu nie lada przeżycie.
Jazz Cafe w Łomiankach istnieje od maja 1998 roku i aktualnie jest najstarszym klubem w Warszawie, którego głównym założeniem jest działalność jazzowa. Na scenie Jazz Cafe pojawiają się najbardziej niespodziewane kompilacje muzyków a mieszanka ich stylów, czasem ze wszystkich stron świata, w której pomostem łączącym jest zawsze jazz, zapewniają słuchaczom niesamowitą różnorodność i intensywność przeżyć. Można tu usłyszeć najbardziej niekonwencjonalny repertuar wydawałoby się znanych nam dobrze artystów, jak również utwory, które nie są grane w żadnym innym miejscu i czasie. Mówi się, że muzyka jest językiem uniwersalnym i tutaj można to odczuć ze wzmożoną siłą.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 19.10.2009

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020