O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 25 Luty 2020 r. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Co nowego?

Soyka - Soykanova

Od 12 listopada w rozgłośniach radiowych można usłyszeć pierwszy singiel promujący najnowszy album Staszka Soyki. Piosenka nosi tytuł "Życie to krótki sen" i zapowiada pierwszy od 1998 roku (album "Nr 17") monograficzny album Soyki. Co prawda od tego czasu ukazały się płyty "Kolędy polskie", "Cud niepamięci - Złota kolekcja", "Soyka sings W. Shakespeare sonnets", "Polskie Pieśni Wielkopostne" oraz reedycja "Acoustic" fani czekali jednak na album, który bez dwóch zdań można będzie nazwać nową płytą Staszka Soyki. Już pierwszy singiel udowadnia, że warto było czekać...
Płyta zatytułowana będzie "Soykanova" i ukaże się w sklepach już 30 listopada 2002.
Producentem płyty jest Sławomir Kulpowicz - znany jazzowy pianista, aranżer i producent (współpracował między innymi z Alice Coltrane), a w nagraniu nowego albumu towarzyszyli Soyce Leszek Biolik, Przemek Greger, Mateusz Pospieszalski, Antoni Gralak, Zbigniew Uhuru Brysiak, Kuba Sojka oraz gościnnie Janusz Yanina Iwański, Jose o Scura oraz Kora Jackowska.
Na płycie znajdzie się 12 nowych utworów w większość skomponowanych jest przez Staszka Soykę do słów m.in. Leopolda Staffa i Bolesława Leśmiana.
Piosenka "Życie to krótki sen" ilustrowana jest teledyskiem dziejącym się w całości we wnętrzu jednego samochodu, który jest swego rodzaju podróżą sentymentalną po życiu Artysty... Jego konstrukcja jest świadomym nawiązaniem do typowych dla amerykańskiego kina filmów drogi (skondensowana oczywiście do formuły teledysku).
Przez samochód (życie) głównego bohatera przewija się korowód barwnych postaci... między innymi dwójka młodych chłopców (symbolizujących beztroskie dzieciństwo), kobiety (w różnych stylizacjach czasowych) oraz rodzina (ojciec i matka), w niektórych osobach znajdziemy nawet odniesienia do polityki i najnowszej historii naszego kraju, która także (nie proszona) wsiada do samochodu Staszka Soyki.
W teledysku możemy zobaczyć synów Artysty - Marcina i Janka (dwóch wymienionych wcześniej młodych chłopaków), a także najstarszego - Kubę (gra on także na perkusji w zespole ojca) oraz przyjaciela Staszka Soyki - rastamana Michaela Blacka (jamajskiego muzyka reggae, który w Polsce znany jest chociażby z występów z Maleo Reggae Rockers m.in. na Przystanku Woodstock).
Twórcami teledysku jest grupa młodych studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej pod reżyserskim przewodnictwem Kordiana Piwowarskiego (syna znanego reżysera - Radosława Piwowarskiego).

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 24.11.2002

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020