O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 5 Grudzień 2019 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Co nowego?

Silver Rocket - Tesla


SIlver Rocket - zespół Mariusza Szypury (dawniej Happy Pills, Blimp) kończy pracę nad kolejnym albumem. Płyta zatytułowana TESLA to koncept-album, dla którego inspiracją było życie niedocenionego geniusza i wynalazcy Nikola Tesli. Piosenki na nowej płycie łączą retropop ze współczesnymi brzmieniami i psychodelicznymi aranżacjami tworząc jedną z najoryginalniejszych płyt ostatnich lat. Mariusz Szypura, który nie tylko jest kompozytorem i instrumentalistą ale także i producentem muzycznym swoich albumów nie zatracił i tym razem charakterystycznych dla Silver Rocket pięknych "filmowych" melodii i wyrafinowanych harmonii. W efekcie powstała płyta charakterystyczna i oryginalna, nowoczesna i równocześnie ponadczasowa, która przenosi sluchaczy w świat dźwiękow opisujących życie genialnego wynalazcy.
Nikola Tesla był jedną z najważniejszych i najtragiczniejszych postaci XIX wieku. Geniuszem, który popchnal świat w 20 wiek, ale został prawie całkowicie zapomniany. Warto przypomnieć, że jego wynalazki to między innymi wprowadzenie do użycia prądu zmiennego, prądnica i silnik prądu zmiennego, a także stworzenie podstaw budowy radia - co przypisywał sobie Marconi, który za ten wynalazek właśnie odebrał nagrodę Nobla. Ostatecznie Sąd Najwyższy USA uznał pierwszeństwo Tesli. Nicoli jednak nie było już dane cieszyć się z zasłużonego zaszczytu - zmarł przed ogłoszeniem tej decyzji. Opatentował ok. 700 wynalazków, które dały podstawy do skonstruowania radia, telewizji, radaru, robotów, urządzeń zdalnie sterowanych, lamp neonowych, bezprzewodowej transmisji energii. Po jego śmierci wszystkie notatki mistrza zabezpieczyło FBI, a z jego wizjonerskich teorii do dziś korzystają amerykańskie laboratoria wojskowe i kosmiczne. Tesla nie przywiązywał wagi do pieniędzy ani zabezpieczeń swoich patentów i w efekcie pod koniec życia został praktycznie bez środków do życia, a jego obsesją stały się gołębie i błyskawice...
Album TESLA - jak zwykle wyprodukował i zaaranżował Mariusz Szypura, ale oprócz jego kompozycji na płycie znajdą się również kompozycje w których tworzeniu udział wzięli pozostali członkowie zespołu. Skład Silver Rocket okrzepł i oprócz lidera Mariusza Szypury w projekt są na stałe zaangażowani: Marsija (Locostar), Tomek Makowiecki, Tomek Ziętek (Pink Freud, Locostar), Patryk Stawiński (ex-Homosapiens), Marcin Majkowski (ex-Afropol). Ale oczywiście nie zabraknie kilku specjalnych gości... Warto przypomnieć, że na poprzedniej płycie Silver Rocket - Unhappy Songs - gościnnie wystąpili m.in. Kasia Nosowska, Artur Rojek, Tomek Makowiecki, Karolina Kozak, Ania Dąbrowska, Masha Qrella.
Najnowsza płyta Silver Rocket będzie zapakowana w jedną z oryginalniejszych okładek w stylistyce art deco, nawiązujacej do przełomu XIX i XX wieku, okresu w którym żył i pracował słynny wynalazca Nikola Tesla. Również instrumenty użyte na tej płycie są nietuzinkowe. wsród nich znalazł się wynaleziony na początku XX wieku theremin, flety, traby, skrzypce a wszystko to przepuszczone przez stare, lampowe, analogowe urządzenia z lat 60-tych, lub całkowicie przetworzone komputerowo, co daje pełną życia i skrzącą się różnymi barwami brzmieniowymi psychodeliczno-przebojową mieszankę. Na tym artystycznie wysmakowanym albumie, który z pewnościa spodoba się również bardzo wymagającym sluchaczom, znalazły się także utwory o dużym potencjale komercyjnym. Przebojowe pewniaki to z pewnościa żywiołowy Niagara Falls - przywodzący na myśl najlepsze dokonania soulowych mistrzów lat 60-tych i 70-tych, słodki, nieco przewrotny, miłosny duet If oraz mroczny, hipnotyczny Edison. Na płycie znajdzie się rownież cover kultowej piosenki Davida Bowie - Space Oddity. Prawdziwym kinomanom nie trzeba przypominać, że to właśnie Bowie zagrał niedawno Nikola Teslę w filmie Prestiż (The Prestige).Album Tesla zawiera 9 piosenek (Tesla ogarnięty obsesjami, pod koniec życia tolerował jedynie liczby podzielne przez 3) które stanowią logiczną calość układając się w pełne blasków i tragedii słuchowisko o życiu Nikola Tesli.

Tracklista:
1. Transatlantic (music: Mariusz Szypura, Tomek Makowiecki

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony BMG ME.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 15.09.2008

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019