O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 13 Grudzień 2019 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Co nowego?

Oxy.gen - Dziewczyny

Nowy album zespołu OXY.GEN - "Dziewczyny" ukaże się 30 czerwca 2008.
Będzie dostępny wyłącznie w Internecie, do bezpłatnego pobrania na stronie www.oxygenmusic.pl
Gościnnie w nagraniach udział wzięli: Wojtek Sokół (WWO), Karolina Kozak, Jacek Kulesza (Homosapiens, Von Zeit), Damian Pielka (zespół Lecha Janerki, Japoto), Jarek Treliński (Raz Dwa Trzy).
OXY.GEN powstał w 1998 roku w Trójmieście. Paweł Herbasch i Jarek Śmigiel (Illusion), Wojtek Wysocki oraz Rafał Rachowski mieszając elementy nowoczesnej elektroniki, rocka, hip hop-u i funky uzyskali niepowtarzalne, rozpoznawalne już od pierwszych utworów i elektryzujące energią, brzmienie. W 2003 roku do zespołu dołączył Artur Czaiński (DJ Cider). W 2005 roku Jarek Śmigiel opuścił zespół.
Debiutancki album zespołu "Toxygen" (Warner Music) ukazał się 21 października 2002. Zespół przez wielu uznany został za odkrywczy, kontrowersyjny, inteligentny, nowy. "Utwory są niezwykle przebojowe. Na płycie jest, co niemiara potencjalnych hitów. Zjawiskowy utwór "Miasto" jest w ogóle jedną z najlepszych polskich piosenek, jakie ostatnio słyszałem" - Robert Leszczyński (Gazeta Wyborcza, 30-10-2002). "Polski debiut roku w kategorii rock z otwartym obliczem" - Kuba Wojewódzki, Tygodnik "Wprost".
Zespół zagrał wiele koncertów, a w 2002 roku między innymi supportował koncert Morcheeba i Télépopmusic. OXY.GEN otrzymał nominację do Fryderyka 2002 w kategorii "Album Roku Muzyka Alternatywna" oraz do Yacha 2002 za teledysk do utworu, "Czemu Gdy...".
Skład zespołu:
Wojtek Wysocki - wokal
Rafał Rachowski - instrumenty klawiszowe, Rhodes piano, loopy, samplery, wokal
Paweł Herbasch - perkusja, instrumenty perkusyjne
Artur Czaiński (DJ Cider) - gramofony, instrumenty klawiszowe, gitara, wokal
Dlaczego udostępniamy album "Dziewczyny" w Internecie...
Przyznajemy, jest to pewnego rodzaju eksperyment. Podchodzimy do niego z entuzjazmem, którym udało nam się "zarazić" kilka firm i osób wyrażających chęć pomocy przy promocji tego pomysłu, ale i z niepewnością, co do jego finalnego rezultatu.
Wiemy, jak ważnym w tej chwili narzędziem w promocji muzyki, jest Internet. Szczególnie w przypadku muzyki alternatywnej. Dlatego mając przed sobą niezaprzeczalny fakt rozwoju nowych technologii oraz możliwość podjęcia samodzielnej decyzji, w jaki sposób spożytkować nasze własne pieniądze, zdecydowaliśmy się dystrybuować album "Dziewczyny" wyłącznie za pomocą Internetu. Nie 30-sekundowe utwory, czy też wersje do odsłuchu, tylko pełnowymiarowy album wraz z okładką, dostępny do pobrania na naszej stronie internetowej. Na zawsze. Bezpłatnie. Naszym celem było zburzenie niewidzialnej granicy pomiędzy artystą, a potencjalnym słuchaczem. Chcieliśmy dać tę płytę do posłuchania WAM! Nie twierdzimy, że ten sposób dystrybucji muzyki jest rewolucją i że stoi w opozycji do przemysłu muzycznego. Bezpłatne udostępnienie tej płyty jest częścią kampanii promocyjnej, której towarzyszyć będą wywiady, koncerty, teledyski. Chcemy tworzyć naszą muzykę i dzielić się nią z naszymi fanami zarówno poprzez Internet, jak i podczas występów na żywo. Jest to jedynie droga dotarcia do publiczności, pomysł, który ma spowodować całkowitą DOSTĘPNOŚĆ naszej twórczości.
Możecie ściągnąć wszystkie utwory bezpłatnie. W zamian, chcielibyśmy tylko prosić Was o to, abyście podzielili się nimi z przyjaciółmi, wysłali im link do naszej strony, zostawili wypaloną płytę CD na imprezie lub zrobili cokolwiek innego, co przybliży naszą muzykę kolejnym osobom.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: OXY.GEN.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 30.06.2008

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019