O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 25 Luty 2020 r. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława

Co nowego?

Big Cyc - Szambo i perfumeria

Nowa płyta zespołu Big Cyc , która ukaże się w Prima Aprilis 1 kwietnia 2008 roku będzie nosiła tytuł "Szambo i perfumeria" .
- Tytuł jest nawiązaniem do słynnej wypowiedzi ojca Dyrektora, ale to także metafora najnowszej historii Polski - wyjaśniają muzycy. Ten rok jest rokiem okrągłych liczb w historii dzielnej załogi. W tym roku BC obchodzi swoje dwudzieste urodziny, a płyta, która się ukaże jest piętnasta w dorobku grupy. - To, że tyle razem przetrzymaliśmy jest z pewnością fenomenem z dziedziny psychiatrii i psychologii społecznej! - ujawnia Dżej Dżej.
Na płycie pojawią się całkowicie premierowe piosenki i znany już cover z Jerzym Połomskim. Ponieważ jest to płyta urodzinowa w nagraniach usłyszymy wielu gości. Wspólnie z Big Cycem zaśpiewali m.in. Paweł Kukiz, Krzysztof KASA Kasowski i Maciej Maleńczuk. Płyta została nagrana w warszawskim studiu Izabelin na przełomie wiosennego stycznia i jesiennego lutego.
Warto zaznaczyć, że BC to jedyny w Polsce zespół z lat osiemdziesiątych, który działa nieprzerwanie od 20 lat w oryginalnym składzie (Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman i Skiba). To nie koniec jubileuszy! Gadak grający na klawiszach obchodzi swój mały jubileusz dziesięcioletniej współpracy z zespołem. - Gadak jest załamany, bo będzie musiał z tej okazji wszystkim kupić ciastka i napoje gazowane - ujawnił największy zespołowy łasuch Dżery.
Informacja z Instytutu Pamięci Narodowej:
Zespół Big Cyc to legenda polskiego rocka. Od czasu swojego powstania w 1988 nagrał blisko 200 piosenek zarejestrowanych na 15 płytach, zagrał ponad 3 tysiące koncertów. Grupa zrealizowała 30 teledysków jak również brała udział w kilkudziesięciu widowiskach i koncertach telewizyjnych.
Zespół wielokrotnie otrzymywał Złote i Platynowe Płyty, a także liczne nagrody branży muzycznej. Występował na wszystkich najważniejszych imprezach muzycznych i festiwalach od Jarocina, przez Opole, aż do Sopotu. Koncertował także zagranicą m.in. w USA, Kanadzie, Niemczech, Finlandii, Szwajcarii, Belgii, Anglii, Szkocji, Słowacji, Holandii i Austrii.
Grupa postrzegana jest przez krytyków muzycznych jako jedyny w Polsce kabaret rockowy, którego przeboje w zabawny i szyderczy sposób komentują polską rzeczywistość i zagubienie jednostki w opanowanym przez ideologie i mody świecie. Zespół wywodzi się z podziemnej Pomarańczowej Alternatywy, artystycznego ruchu, który pod koniec lat 80-tych urządzał uliczne happeningi ośmieszające komunistyczne władze.

Tracklista:
1. Nasz PRL
2. Teczka
3. Szambo i perfumeria
4. Zawsze Gdańsk
5. Lecę w dół
6. Kuloodporny księżyc
7. Wiecej tlenu
8. Homotubisie
9. Aberdeen
10. Bo z dziewczynam
11. Homotubisie - Rmx
12. Bo z dziewczynami - Crazy Rmx

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony BMG ME.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 07.04.2008

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020