O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 9 Grudzień 2019 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Co nowego?

Le Wron orchestra - Olza

Mistyczny album przedstawiający pierwotną muzykę charakterystyczną dla pogranicza Polski, Czech i Słowacji, gdzie stykają się ze sobą trzy narody słowiańskie. Charakterystyczna melodyjność zainspirowana ludowością tamtego terenu tworzy niepowtarzalny klimat. Do stworzenia piosenek w miejscowym dialekcie wykorzystano nowoczesne technologie i miejscowe instrumenty ludowe, a w studiu nagraniowym spotkali się piosenkarze muzyki pop i miejscowi ludzie "z gór".

AUTOR DZIEŁA:
Twórcą siedemnastu utworów jest kompozytor LESZEK WRONKA, który od ponad dwudziestu lat tworzy hity czeskiej elity muzycznej na czele z takimi gwiazdami jak, Karel Gott i Helena Vondrackova.
"Jestem absolwentem DAMU, z powołania jestem aktorem, a komponować nauczyłem się podczas studiów we Wrocławiu w Polsce. Dlatego też zawsze ciągnęło mnie do komponowania muzyki scenicznej, a inspiracją były dla mnie projekty Genesis, Pink Floyd czy Jean Michael Jarre. Nie chciałem kopiować kogokolwiek, pasjonowała mnie idea słowiańskiej opowieści. Z tego powodu powstała "Olza", nazwana zgodnie z pierwotną nazwą dzisiejszej rzeki Olza".

CIESZYŃSKI W NOWYM WYDANIU:
y utwór na płycie ma swoją opowieść. Wronka je zebrał. Zapamiętał je z opowiadań swojej babci, nauczycieli oraz z baśni znalezionych w książkach tamtejszych autorów. Trzy z nich wymyślił sam ( np. ta o skrzacie, który wyskoczył zza pieca).
za została wybrana jako eksperyment swojego serca. W jaki sposób najlepiej połączyć instrumenty ludowe i pieśni ludowe z brzmieniem, który zainteresuje dzisiejszego słuchacza? Zaprosiłem do współpracy Dana Hadla i praktycznie zaraz na początku zabrałem go w Beskidy. Musiał razem ze mną integrować się z góralami - moimi kolegami, żeby nasycić się atmosferą. W jego studiu nagraniowym musieliśmy połączyć wysiłki artystów z Pragi i Słowacji z muzykami ze Śląska, z których część uczestniczyła w profesjonalnym nagrywaniu po raz pierwszy w życiu".
anie się na rynku polskim płyty LE WRON ORCHESTRA "Olza" jest związanie z ogromnym widowiskiem muzycznym pod tym samym tytułem, które w dn. 25-27 maja 2005r.odbędzie się na nurcie tytułowej rzeki Olzy na granicy czesko-polskiej, pomiędzy czeskim Cieszynem a polskim Cieszynem.

Tracklista:
1 GÓROLE
2 OLZA
3 GODULA
4 BEŁKO
5 ZADUSZKI
6 ÓNDRASZEK
7 CZANTORYJA
8 KWIOTEK
9 WERKOWI
10 WANDRINA
11 CYGÓNZWÓN
12 ZOBAWA
13 WASERMÓN
14 WIÓNKI
15 ZŁOTOGŁOWIEC
16 MUZYKULE
17 GIROWA
18 OLZA (single)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Universal Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.05.2005

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019