O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 18 Styczeń 2020 r. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Co nowego?

Delons - Wersja z napisami

Zespół DELONS powstał w 1998r. w Mysłowicach. Inicjatorem rozpoczęcia działalności był Adam Rodzik ex perkusista zespołu "Generał Stilwell", który to namówił Marka Jałowieckiego lidera "Generała" do wznowienia zabawy w granie. Warto tu nadmienić, że "Generał Stilwell", działający w latach 1986-93, był zespołem legendarnym (albo przynajmniej lokalnie znanym) o sprecyzowanym brzmieniu i ciekawych tekstach, mieszczącym się w kategorii "indie popowej". Po głębokim namyśle Marek Jałowiecki (vel Dżałówa) kompozytor i autor tekstów, a także wokalista i gitarzysta - po pięciu latach postanowił przerwać milczenie... Tak naprawdę to Marek pojawiał się to tu, to tam ze swoimi kompozycjami, bądź to solo, bądź w towarzystwie lokalnych muzyków. Jego utwory pojawiły się także w repertuarze grupy "Myslovitz" (np. "Peggy Brown"-muz., "Bunt szesnastolatki"-muz. i test, "Książka z drogą w tytule"-tekst, "Przedtem"- tekst)
Już w listopadzie 1998 zespół w składzie:
- Marek Jałowiecki gitra, wokal (dziś wciąż lider zespołu)
- Metal bas (dziś Mietal Waluś z zespołu Negatyw)
- Damian Dominik gitara (dziś Twisterella gitara i wokal)
- Adam Rodzik perkusja (dziś DELONS, wciąż perkusja) nagrał swoje pierwsze demo zatytułowane "Z biegiem czasu". Na płytce znalazło się 8 piosenek, w których słychać fascynację zespołu dokonaniami niezależnych grup popowo rockowych, pochodzących z krajów, gdzie jest różnorodność stacji radiowych, a w sklepach muzycznych można kupić każdą wymarzoną płytę.
Delonsi nie spodziewali się jakiegokolwiek poruszenia związanego z ich działalnością, w zupełności wystarczały im samozadowolenie oraz grupa życzliwie patrzących przyjaciół.
W 1999r. zmienił się skład grupy Metala zastąpił Paweł Jankowski ex basista "Octobers Children" grupy działającej równolegle z "Generałem" a której naczelnym kompozytorem był Przemek Myszor ważna postać Myslovitz i Mysłowic.
W 2000r. czcząc mijające tysiąclecie i tysiące bezimiennych muzyków, a także na chwałę ambitnego filmu francuskiego (i nie tylko), grupa nagrała drugie demo "Wersja z napisami", które może się podobać miłośnikom naprawdę alternatywno garażowych brzmień spod znaku np. Yola Tengo. A takich w naszym kraju raczej jest niewielu i co z tego?
We wrześniu tegoż roku Damiana zastąpił Wojtek Wołyniak, wyrównując boleśnie średnią wieku.
W roku 2001 piosenka "Dziurawe myśli" pojawiła się na wydanej w Niemczech, przez niezależną firmę "Firestation Tower Records", składance pt. "You thought it was the end of the world when the rain ruined your hair". A stało się to dzięki inicjatywie Darka Skrzydło. W roku 2002 firma Darka (vel Arnold) "Arnold records" wydała w małym nakładzie E.P. pt. "Paryż 68" z czterema utworami pochodzącymi z pierwszej i drugiej "demówki". Na płytce pojawiły się: "Paryż 68", "Miód w jagodach", "Ostatni darmowy lot" i "Mickey Song".
2002 rok był dla zespołu bardzo ciekawy. Chodzi o urozmaicenie brzmienia poprzez wprowadzenie instrumentów klawiszowych, czym zajmuje się Wojtek. Oprócz tworzenia nowych piosenek, kilka starych zostało przearanżowanych, a kilka innych wypadło z repertuaru. Piosenki są zdecydowanie mniej garażowe, ale wciąż melodyjne i gitarowe. Wojtek wraz z Przemkiem Myszorem zmiksowali trzy nowe piosenki Delonsów: "Hula Hop", "Romeo i Julia z papierosem" i "Puste bistro" w których widać dalszy rozwój zespołu i poszukiwania środków wyrazu.
W roku 2003 zacieśniła się współpraca z Przemkiem Myszorem, czego efektem było pojawienie się piosenki "Hula Hop" na składance pt. "Projekt SI 031" wydanej 21 marca przez Sissy Records (na składance jest to - "Ósemka"). Pojawiła się również nadzieja na wydanie długogrającej płyty w dużej wytwórni. Oficjalnym menadżerem zespołu został Maciek Pilarczyk (Chaos Menagement Group). Porodukcją płyty zajęli się Przemek Myszor i Wojtek Wołyniak.
10 maja 2004 roku zespół podpisał kontrakt płytowy z firmą Pomaton EMI. Płyta ukaże się w marcu 2005.
Obecnie DELONS to:
Marek Jałowiecki - gitara, wokal
Wojtek Wołyniak - gitary, instrumenty klawiszowe
Paweł Jankowski - gitara basowa
Adam Rodzik - perkusja
Przemek Myszor - gitary, instrumenty klawiszowe.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 20.03.2005

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020