O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 5 Grudzień 2019 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Co nowego?

Variete - Nowy materiał

Przygody Variete - niegdyś flagowego okrętu nowej fali, w niczym nie przypominają klasycznej drogi w show biznesie: "kontrakt-promocja-debiut-trasa-drugi album etc.
Grupa powstała 20 lat temu, ale swoją debiutancką płytę wydali dopiero dziesięć lat później. W międzyczasie Variete kilkakrotnie zdobywało uznanie jarocińskiej publiczności, częstując ją niepokojącą odmianą surowego gitarowego transu oraz charakterną poezją, to krzyczącego, to szepczącego do mikrofonu Grzegorza Kaźmierczaka.
Po świetnie przyjmowanych koncertach zespół nagrał płytę dla legendarnego "Klubu Płytowego Razem", (czy ktoś pamięta jeszcze te szare okładki). Niestety, materiał został skradziony z samochodu muzyków i wydany dopiero dwa lata temu jako "Bydgoszcz 1986". Wierni fani przez kilka lat byli więc skazani na domowo-koleżeńskie nagrania z wysoko-szumnych kaset "Stilon".
Od tego czasu Variete nagrało między innymi "Koncert w Teatrze Stu" w Krakowie, który dokumentuje ich jazzujące oblicze, z improwizacjami Mikołaja Trzaski na czele. Czy najbardziej surowy album w dorobku grupy: "Wieczór przy balustradzie".Kaźmierczak wraz z basitą grupy Wojtkiem Woźniakiem zdobywał również laury na Festiwalu Piosenki Autorskiej w Hybrydach.
Obecnie przygotowywana jest premiera najnowszej płyty zespołu. Materiał powstał w specjalny sposób. Muzycy spotykali się i rejestrowali na ślady wszystkie dźwięki podczas improwizowanych, pozbawionych wcześniejszych ustaleń, sesji. Później przesłuchiwano nagrania i wybierano najlepsze fragmenty. Efektem jest zapis momentów szczególnych, rejestracja połączeń miedzy muzykami. Osobną sprawą są teksty i sposób śpiewania Grzegorza Kaźmierczaka.VObok postpunkowych Świetlików z Marcinem Świetlickim, melancholii Marcina Cecki czy zespołu Usta Jarosława Lipszyca to najważniejszy przykład niekonwencjonalnego prezentowania poezji.CVariete jest zespołem, który kształtował się w czasie kiedy w muzyce rockowej dominowała estetyka nowo-falowa, następnie przeżywał lata romansu z jazzem, by przejść do surowego, gitarowego grania. Najnowsza płyta jest odsłoną kolejnej zmiany. To skręt w klubowe wręcz bity z elementami dub'u i jazzu, zależny jednak cały czas od charakterystycznej basowej motoryki.
Variete to zespół, który przez cały czas poszukuje tonu odpowiedniego do swojego czasu i jako jeden z nielicznych gra muzykę, która nie udaje żadnej innej.

Tracklista:
1. Dryf
2. Śnieg i diament
3. Last Minute
4. Jadę plażą
5. Ku czerwieni
6. 7 fucking loves
7. Pay for me
8. Andy kolorą
9. Niedziela.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Variete/EMI Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 12.03.2005

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019