O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 9 Grudzień 2019 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Co nowego?

Anna Nacher i Marek Styczyński - Ucho jaka. Muzyczne podróże od Katmandu do Santa Fe. (CD+książka)

Książka "Ucho jaka.... to "pamiętnik podróżniczy" pary muzyków, mówiący o niezwykłym doświadczaniu podróży, muzyki, instrumentów i pejzażu, z którego wyrośli. To nietypowe na naszym rynku wydawnictwo - pamiątka z wypraw na cztery kontynenty - do Azji, Europy, Australii i Ameryki Północnej. To praca pary muzyków grupy "Karpaty Magiczne, związanych dawniej z legendarnym zespołem Atman.
Książka jest napisaną barwnym językiem opowieścią, opisującą życiową przygodę dwójki autorów, którzy przemierzyli świat w poszukiwaniu wiedzy o muzyce. To w pewnym sensie kompendium wiedzy o world music czy ethno . Dla podróżników publikacja może być inspiracją do wędrówek po ciekawych zakątkach świata, a dla melomanów źródłem wiedzy o tradycji muzycznej, zwyczajach i praktykach artystycznych.
W "Uchu jaka...", który ma kształt turystycznego przewodnika, omówiono budowę, sposób gry i wykorzystanie blisko setki instrumentów. Relacje z podróży po poszczególnych kontynentach podzielone są na dwie części. Pierwsza, zatytułowana "Drogi", jest opisem szlaku, który przebyli autorzy, ciekawych zdarzeń, napotkanych osób. Druga - "Instrumenty", zawiera informacje na temat instrumentów, z którymi w swej wędrówce zetknęli się Anna Nacher i Marek Styczyński. Wszystko wzbogacone ciekawymi rycinami i zdjęciami. W książce znalazły się także wywiady z zaprzyjaźnionymi artystami, dyskusje o egzotycznych instrumentach oraz uwagi o muzyce. Przede wszystkim jednak relacje z podróży.
Płyta dołączona do książki zawiera terenowe nagrania z Indii i Nepalu. Są tu odgłosy wiatru, cykad i lokalnych ceremonii.

O autorach:

Anna Nacher - wokalistka i gitarzystka (elektroakustyczna gitara preparowana), współautorka Projektu Karpaty Magiczne. Jej technika wokalna, łącząca tradycje wokalne środkowej Azji oraz autorską metodę pracy z głosem, często bywa porównywana do eksperymentów Diamandy Galas, Lydii Lunch czy Renate Knaupt.
Marek Styczyński - założyciel legendarnej dziś grupy Atman i współautor Projektu Karpaty Magiczne. Z wykształcenia leśnik i specjalista ds. ochrony przyrody w dyrekcji Popradzkiego Parku Krajobrazowego (Beskid Sądecki). Od końca lat 70. podróżuje po Azji i Europie, kolekcjonując nagrania terenowe, instrumenty, fotografując i poznając świadectwa najstarszych kultur. Zajmuje się głównie instrumentami pasterskimi i kulturą Eurazji.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Wydawnistwo Bezdroża.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 04.12.2004

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019