O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 6 Grudzień 2019 r. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Co nowego?

VooVoo - Trójdźwieki

W roku 2005 VOO VOO skończy 20 lat! Cała Flota VOO VOO nie byłaby jednak sobą, gdyby jeszcze w roku 2004 - przed szeregiem okazjonalnych, wyjątkowych wydarzeń (koncertowych i płytowych) - nie przygotowała dla swoich fanów kilku specjalnych, "powszednio-wyjątkowych", niespodzianek... Jedną z nich są właśnie "TRÓJDŹWIĘKI" zarejestrowane w radiowej TRÓJCE. Zapis dwóch koncertów: z 15 lipca 2000 roku, z Buriatami i kaliningradzkim chórem "Matica" oraz z 14 marca 2004 roku, promującego album "VOO VOO z kobietami".
Z Buriatami VOO VOO występowało cztery lata pod rząd na gdańskim "Festiwalu Ludów Północy", organizowanym przez Nadbałtyckie Centrum Kultury. W roku 2000 - ostatnim, jak na razie, roku wspólnych występów - program ten został nagrany również w Trójkowym Studio im. Agnieszki Osieckiej, z myślą o płycie. Na płytę tę jednak fani długo musieli czekać, z przyczyn niezależnych od zespołu.
"Nasze spotkania z Buriatami były w jakimś sensie spotkaniami "na zadany temat". Graliśmy bowiem utwory naszych gości, niekiedy tylko delikatnie wplatając w to wszystko melodie dobrze znane fanom VOO VOO i głos Senegalczyka Mamadou Dioufa, który w owym czasie z nami współpracował. Wiem, że dla wszystkich stron były to zdarzenia niezwykle pasjonujące i artystycznie ważne. Bardzo przeżywałem te koncerty. Otwartość Buriatów - wielka uczciwość i chęć kontaktu z drugim człowiekiem - jest tak "niedzisiejsza"... Ci ludzie zawsze mają czas dla drugiego człowieka. Nie ma w ich życiu pośpiechu, który tak bardzo nam wszystkim teraz towarzyszy" - wyznaje Wojtek Waglewski.
Koncert z marca roku 2004 był jednym z tych regularnych - bardzo charakterystycznych dla zespołu - "rytuałów wspólnego spotkania"... VOO VOO zagrało w ścisłym, czteroosobowym składzie, bez gości. Za to dla bardzo otwartych, nieprzypadkowych słuchaczy, którzy niejednokrotnie specjalnie na ten koncert przyjechali z najdalszych zakątków Polski, by z tymi a nie innymi artystami ochoczo i kompletnie "wejść w dialog pełny"... Zabrzmiały utwory z "Płyty z muzyką", z "Płyty", i zwłaszcza z "VOO VOO z kobietami" plus "hity nie do zdarcia" (jednak znów - który to już raz? - w nowych wersjach) jak np. "Nim stanie się tak jak gdyby nigdy nic". Tę pieśń publiczność wyśpiewała prawie sama! (w środeczku dając szansę Mateuszowi Pospieszalskiemu opowiedzenia swojej nowej historyjki...).
"Ale Ty lubisz grać koncerty" - tak Piotr Kaczkowski, w swojej audycji Mini-Max, (kilka chwil po wydarzeniu) witał Wojtka Waglewskiego.
Tak, koncerty właśnie są tą przestrzenią, gdzie o Wojtku Waglewskim, no i o Całym VOO VOO, można dowiedzieć się najwięcej. Niezmiennie tak się dzieje od czasu poruszającego debiutanckiego albumu. Od pierwszych, zdumiewająco "scenicznie nie kalkulowanych" gestów, jak i jednej z pierwszych prasowych wypowiedzi Wojtka na temat VOO VOO i dowiadywania się o VOO VOO czegoś, czego nie wiemy, a wiedzieć powinniśmy...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 22.11.2004

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: voo voo

Opinia: Na kolana przed tą czwórką!!!

Podpis: dudek

Adres e-mail: [link]

dodano: Niedziela, 28 Listopad 2004 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019