O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 13 Grudzień 2019 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Co nowego?

Marysia Sadowska - Marysia Sadowska

Marysia Sadowiska, po wielu sukcesach poza granicami kraju, zdecydowała się na wydanie pierwszej polskiej "dorosłej" płyty.
Marysia związana jest z muzyką od zawsze... Jako dziecko znana była szerokiej publiczności z niezwykle popularnego programu TĘCZOWY MUSIC BOX. Pierwsza solową płytę nagrała mając 14 lat, kolejną trzy lata później. Już jako nastolatka prowadziła własną audycję w Radiu Dla Ciebie pt. TWÓJ HIT. Dużym powodzeniem cieszył się program CD JEST GRANE, który Marysie prowadziła mając 18 lat. W 1996 roku Marysia postanowiła wyjechać do Los Angeles. W tym samym roku wzięła udział w Euro Eco Meeting, gdzie m.in. wystąpiła przed koncertem Coolio. Lata 1996 - 1998 były dla niej okresem niezwykle pracowitym, ale i owocnym w ogromne sukcesy. W tym czasie nagrała dwie płyty CRAZY i LUCKY STAR dla wytwórni EMI TOSHIBA. Obydwa albumy zostały wydane w Japonii, gdzie Marysia stała się bardzo popularną wokalistką.
UWAGA!
Mało, kto wie, że jej koncerty jednorazowo gromadziły 25 tysięcy osób! W ciągu dwóch lat nieustannie była w podróży pomiędzy Los Angeles (gdzie nagrywała i pracowała jako producent muzyczny), Tokyo (koncerty i promocja płyty), a Warszawą ( gdzie był jej dom rodzinny). Na jej dalszy los miało wpływ jeszcze jedno ważne wydarzenie - podczas pobytu w Polsce postanowiła spróbować swych sił startując do szkoły filmowej. Nie było to łatwe zadanie. A jednak udało się jej. Otrzymała możliwość studiowania w łódzkiej "filmówce" na wydziale reżyserii. Chęć rozwoju, a także tęsknota za ojczyzną sprawiła, że Marysia, u szczytu popularności postanowiła powrócić do Polski. Nie oznaczało to jednak, rozstania z muzyką, wręcz przeciwnie. Stworzyła własny zespół jazzowy, z którym koncertowała w całym kraju. Wkrótce rozpoczęła tez działalność na scenie muzyki klubowej. Jako MC współpracowała z wieloma uznanymi DJ-ami (m.in. Adamus, NV, Glasse, Jealo, Maceo Wyro). Marysia związała się też z kolektywem Niewinni Czarodzieje, a ich wspólna płyta ukazała się w lipcu 2003 roku, nakładem wytwórni Kayax. Jednak Marja to nie tylko wokalistka - sama zresztą przyznaje, że czuje się przede wszystkim producentem. Jest również doskonałym reżyserem, jej krótkometrażowy film pt. SKRZYDŁA był prezentowany na wielu międzynarodowych festiwalach, gdzie zdobył liczne nagrody. Marja jest również autorką teledysków, wielu znanych wykonawców m.in. Renaty Przemyk, Edyty Gepert czy Michała Bajora. Dowodem jej talentu są trzy nominacje do tegorocznych YACHÓW! Na najnowszej płycie Marysi Sadowskiej będziemy mogli usłyszeć nowoczesną muzykę klubową a w tekstach wiele poezji. Oryginalne, współczesne brzmienie współistnieje tu z pięknymi wierszami, które pomimo upływu czasu, nie straciły nic ze swej aktualności. Większość tekstów to wiersze Marii Jasnorzewskiej - Pawlikowskiej. Na płycie znajdziemy wiele dynamicznych, tanecznych wręcz utworów, gdzie słowa wierszy nabierają nowych, niezwykle współczesnych znaczeń. A wszystko to przy akompaniamencie najnowszych brzmień muzyki klubowej, dokraszanych odrobiną jazzu. To innowacyjne podejście do słowa i muzyki, a także ciepły glos wokalistki sprawia, że jest to propozycja jakiej jeszcze na polskim rynku muzycznym nie było. Płyta zawierać będzie również remix utworu śpiewanego kiedyś przez Ewę Demarczyk pt. "Tomaszów" do słów Juliana Tuwima oraz dwa w pełni autorskie utwory Marysi.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 11.03.2004

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019