O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 6 Grudzień 2019 r. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Co nowego?

Ryszard Rynkowski - Ten typ tak ma

I oto we wrześniu 2003 odbyła się tygodniowa sesja w studiu Lisy Stansfield "Gracieland" w Rochdale pod Manchesterem, podczas której został nagrany materiał muzyczny na nową płytę. Atmosfera w studio była niesamowita, Ryszard "zdarł" sobie gardło śpiewając przez dziesięć godzin dziennie, gdyż starano się nagrywać muzykę na tzw. "setkę", czyli jednocześnie rejestrując wszystkich muzyków sekcji grających "do wokalu" artysty. Osiągnięto w ten sposób właściwą dynamikę i bardzo wysoki poziom emocji!
Fragmenty tego co działo się podczas nagrań można zobaczyć w teledysku do utworu "Ten typ tak ma". Teledysku, który jest swego rodzaju dokumentem uwieczniającym wspólną pracę polskiego wokalisty i jego amerykańskich przyjaciół - muzyków.
A oto muzyczni bohaterowie tego spektaklu: Nick Milo grający na klawiszach, fortepianie, Fenderze i Hammondzie, Jack Bruno na perkusji, Lori Wisefield na gitarze, Deric Dyer na saksofonie oraz Dale Davis na basie. Są to muzycy ze ścisłej światowej czołówki, na co dzień współpracujący z takimi gwiazdami jak wspomniany wcześniej Joe Cocker czy Tina Turner.
Obecność tych muzyków to nie jedyny "amerykański" akcent na tej płycie - w Chicago, w Studio Hinge nagrana została sekcja dęta. W nagraniach tych wzięli udział Ci sami muzycy, którzy odpowiedzialni byli za fenomenalne partie "blachy" na płycie "Dary losu". W tym samym chicagowskim studio odbyło się finalne zgranie oraz zmasterowanie płyty.
Za stworzenie tego albumu odpowiedzialne jest "trio", które tak doskonale sprawdziło się w poprzednich produkcjach Rynkowskiego - sam Ryszard Rynkowski jako autor muzyki (za wyjątkiem utworu "Głupota", który skomponował Rafał Paczkowski), Jacek Cygan - autor tekstów oraz Rafał Paczkowski jako producent.
Śmiało można stwierdzić, że nowa płyta jest bardziej emocjonalna niż "Dary losu", mocniej zagrana, zwłaszcza sekcja rytmiczna jest tu bardzo "groźna"! Album "Ten typ tak ma" jest swoistym "teatrem emocji", w którym uczucia oscylują od buntu po liryczne wyznania miłości. Są tu utwory wprost porywające ("Zakładnik", "Ten typ tak ma", "Sława"), są przejmujące ballady ("Nie mówimy, że to miłość", "Bardzo cicha noc"), jest wreszcie zupełnie niezwykły blues "Smutny lunapark". Fantastycznie wypada szorstki głos Ryszarda podparty grającą rockowo, mocną sekcją. Wokalista śpiewa brawurowo w dynamicznych utworach, bardzo uczuciowo i lirycznie w balladach. To zupełnie "nowy" Ryszard Rynkowski...
Pierwszym zwiastunem tego nowego oblicza Ryszarda Rynkowskiego jest tytułowy singiel "Ten typ tak ma", który wsparty wspomnianym teledyskiem trafił już do mediów, a z całością materiału będą mogli się Państwo zapoznać już 27 listopada, bo wtedy właśnie do sklepów trafi najnowszy album Ryszarda Rynkowskiego - "Ten typ tak ma".

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pomaton EMI.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.11.2003

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019