O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 15 Październik 2019 r. Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Co nowego?

Maro Music Ft. Sizzla Kalonji - Me No Want

- Poznałem kiedyś jamajskiego twórcę pracującego przy dubplate'ach. Posłałem mu mój riddim, mając nadzieję, że może nagra dla mnie parę wersów, które przydadzą mi się w trakcie grania didżejskich setów. To co stało się później było naprawdę niesamowite. Tego samego dnia w studio pracował Sizzla. Usłyszał muzykę, a co więcej spodobała mu się na tyle, że natychmiast napisał tekst i jeszcze w nocy otrzymałem wstępną wersję kawałka - opowiada Maro Music. Tak właśnie narodził się przebojowy "Me No Want"
Utwór, który oddajemy w Państwa ręce jest więc ekskluzywnym, wspólnym dziełem legendy jamajskiego reggae i doświadczonego warszawskiego producenta, kompozytora oraz inżyniera dźwięku - Marka "Maro Music" Walaszka. To coś więcej niż tylko singiel przeznaczony do rozpalenia parkietów. Sizzla zilustrował riddim zaangażowanym tekstem traktującym o młodych ludziach i ich problemach z edukacją. "Liczyłem co najwyżej na krótki dżingiel, To, co wraz z Sizzlą stworzyliśmy, to raczej uniwersalny hymn"
Kompozycja łączy klasyczne dancehallowe brzmienie, z dawką hip-hopu, przefiltrowanego przez europejską wrażliwość trapu i twerku. Pulsuje od wewnętrznej energii.
- Didżeje kładą dziś nacisk na to, by grać nowocześnie, ale zauważyłem, że publiczność bardzo ceni sobie ten "ludzki czynnik". Słuchacze kochają elektronikę, trapowy minimalizm, potrzebują przy tym jednak emocji. "Me No Want" łączy to wszystko sobie. I dlatego zwraca na siebie uwagę.
O utworze powiedzieli:
"To szalona kolaboracja, nigdy bym nie przypuszczał, że takie rzeczy będą powstawać w Polsce. A jednak! Roots plus świeży powiew, takiej muzy chce się słuchać." - Bilon (Hemp Gru) "Wciąż szukam produkcji takich jak ta, które łączą w sobie najnowsze trendy muzyki elektronicznej i jamajskiego wajbu z czasów gdy dancehall był żywy i taneczny, ale zarazem waleczny i groźny. Liczę na więcej! " - KaCeZet "Maro Music przedstawia kolejną mocną produkcję z międzynarodowym tłem. Tym razem na mikrofonie Sizzla, w niecodziennej odsłonie. Jeden z najmocniejszych jamajskich nawijaczy, żywy ogień i inspiracja jest tu odsłonie na mocnym elektronicznym bicie" - Mad Mike
"15 lat temu, kiedy zaczynałem swoją przygodę z muzyką reggae, Sizzla był dla mnie człowiekiem z tej samej półki co Bob Marley, Peter Tosh, Dennis Brown. Geniusz (...) Kooperacja z Maro Music potwierdza to w 100%. Świetny kawałek doskonała produkcja. Jednym słowem: Polecam"- Grizzlee
Biografie:
Maro Music to didżej klubowy, producent i inżynier dźwięku legitymujący się dyplomem uniwersyteckim. Jest właścicielem studio Addicted to Music. Działając od 1996 roku zdążył odwiedzić większość najistotniejszych klubów w Polsce i Europie. 15-letnie doświadczenie zaowocowało kooperacjami z szerokim gronem artystów z całego świata, reprezentantów bardzo zróżnicowanych gatunków - od hip-hopu, r'n'b, dancehallu, popu i EDM-u po rock i muzykę świata. W tym roku po raz trzeci zasiądzie w jury przeznaczonego dla studentów konkursu Audio Engineering Society - największego stowarzyszenia inżynierii dźwięku na świecie. W czasie swojej kariery sprawdzał się w muzyce filmowej, reklamie, realizacji dźwięku i we własnym repertuarze. Miał przyjemność pracować nad utworami w którch pojawili wsię między innymi Ghostface Killah, Jadakiss, The Rza, Method Man, Raekwon, Redman, ODB, DJ Mathematics, The Arsonists, Wiley. Listę tę uzupełnia wielu cenionych przedstawicieli polskiej sceny - m.in. WWO, Hemp Gru, Borikson, Pezet i Małolat. W 2014 roku Maro wypuścił sześć mixtape'ów, w tym cztery w ramach tworzonego z DJ-em Frodo projektu MXF.
Sizzla Kalonji to jeden z najbardziej pracowitych liderów w nurcie zaangażowanego dancehallu. Objawił się w połowie lat 90., by przywrócić gatunkowi pamięć o korzeniach i rastafariańskiego ducha. Miguel Collins - bo tak naprawdę nazywa się artysta - urodził się 17 kwietnia 1976 roku w St Mary, będąc wychowankiem społeczności August Town. W latach 80. Doświadczył dancehallowego boomu bacznie przyglądając się jak jak dynamiczna muzyka staje się czymś więcej, a mianowicie stylem życia. Sizzla zaczął tworzyć jeszcze jako nastolatek, ale pilnie pracował nad szlifowaniem umiejętności. Od właściwego debiutu w 1995 t. udało mu się nagrać 50 albumów, a w 2013 roku uzyskać nominację do nagrody Grammy. Otworzył własne wydawnictwo Kalonji Records.
Jego liryczne zacięcie znalazło doskonałe uzupełnienie w postaci prostych, dancehallowych rytmów. Jest zdolny wyrzucać słowa w karabinowym tempie, ujmować subtelnością esencjonalnej jamajskiej muzyki, a przy tym wpasować się z aranżacjami w oczekiwania słuchaczy soulu czy r'n'b. Sizzlę uważa się z najpopularniejszego w swoich czasach artystę nurtu świadomego reggae. Wszechstronny wokalista z rozpoznawalną z miejsca barwą głosu, dostawca zwrotek pełnych ognia, melodii i siły, chluba współczesnego dancehallu - to właśnie on! (Bio oparte na materiałach z reggaeville.com)

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: -.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 20.04.2015

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019