O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 15 Grudzień 2019 r. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Co nowego?

Sealesia 3 - składanka

Cykl kompilacji "Sealesia" przedstawia piosenki najciekawszych artystów z Województwa Śląskiego. Płyty różnorodne gatunkowo (rock, elektronika, hip-hop, jazz, blues, folk, ambient, alternatywa) nie pomijają uznanych artystów, lecz przede wszystkim pokazują mniej znanych, równie ciekawych wykonawców. Dotychczasowe dwie części (płyty ukazują się raz do roku nakładem wydawnictwa Falami) miały znakomite recenzje.
Ale cykl "Sealesia" (i wszystkie płyty wydane przez Falami) to nie tylko muzyka. Te płyty same w sobie są dziełami sztuki i pięknymi, dizajnerskim gadżetami (do pierwszej części dołączono okulary stereoskopowe, a do drugiej talię kart, w której figurami-twarzami są młodzi artyści wizualni z regionu). "Sealesia" weszła do finału prestiżowego konkursu Śląska Rzecz 2011.
Okładka trzeciej części kompilacji "Sealesia" to czekająca na wypełnienie kolorowanka, zainspirowana tradycyjnymi marynarskimi tatuażami. Projektantka Marta Frank zaprosiła do współpracy dzieci przebywające w szpitalach Woj. Śląskiego (Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu oraz Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii). Podczas warsztatów projektowania wydawnictw każda okładka zostanie przez nie ręcznie pokolorowana. Dzięki temu unikalny będzie każdy egzemplarz płyty. "Sealesia 3" ukaże się w 1000 egz. i każdy z tego tysiąca będzie miał inną, jedyną w swoim rodzaju okładkę.
- "Sealesia" zawsze była projektem wyjątkowym. Tym razem to nie tylko dobra muzyka i odważny dizajn, ale także działanie zaangażowane społecznie - mówi Marta Frank, prezes fundacji Choice To Choose, która zaangażowała się w projekt.
- Sealesia to także społeczność. Staramy się jak najlepiej wykorzystać energię, która w niej jest - dodaje wydawca płyty Marcin Babko, nawiązując do internetowej społeczności, która zawiązała się wokół cyklu "Sealesia". Z niej wywodzą się wolontariusze, którzy prowadzą warsztaty.
Trzecia część cyklu ukaże się w czerwcu 2013. Na płycie "Sealesia 3" ukaże się 20 piosenek (znamy już single The Abstinents, Holly Blue & Carlos, Fair Weather Friends, Ms. No One i CueFX Band feat. Marcin Babko). Premiera koncertowa 14 czerwca 2013 w Katowicach (Urodziny Mariackiej). Zagrają m.in. Holly Blue i Max Bravura. Gwiazdą wieczoru będzie Tilt.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Falami.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 27.05.2013

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019