O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 9 Grudzień 2019 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Co nowego?

Bakshish - I-Ver

lat album jednej z najważniejszych grup reggae w kraju. Bakshish powraca w wielkim stylu rewelacyjną i odważną płytą zatytułowaną "4 I-ver"
Zespół słynie z odważnych muzycznych połączeń i pozornie odległych podróży stylistycznych. Na płycie znajdują się kompozycje utrzymane w klimacie dub-reggae-soul-jazz. Album został nagrany w studio "M"PR Radia Opole i dokończony w domowym studio Radka Wociala, którego obok Krzysztofa Niedźwieckiego zaprosił JareX do współprodukcji. Jak można się było spodziewać, to trio poddało się materiałowi muzycznemu ze wzajemnością. Do finalnego mixu i zakończenia produkcji materiału zaangażowano ekipę częstochowskiego studia Radioaktywni.
Od wydania ostatniego albumu Bakshish zatytułowanego "B-3" minęło 12 lat. Przez ten czas zespół mocno ewoluował. Dziś trzon formacji stanowią: Jarek "Jarex" Kowalczyk , Mariusz " Mario Tolo" Litner i Monika Biczysko. Bakshish ponownie stał się zespołem z Opolszczyzny i zaprosił do współpracy muzyków z tego regionu: Damiana Poprawę, Grzegorza Sulikowskiego, Radosława Wociala i Krzysztofa Niedźwieckiego (mały wyjątek Częstochowa). Rozpoczęły się regularne próby, koncerty, a co najważniejsze w działalności zespołu, praca nad nowymi utworami.
Bakshish jest jednym z pierwszych w kraju zespołów reggae. Czwartą, oficjalną i długo oczekiwaną przez fanów płytę powstałej w 1982 roku formacji zatytułowaną "4 I-ver" wydaje Fonografika.
Fonografika to największa niezależna polska wytwórnia muzyczna istniejąca od 2002 roku. Przez 11 lat swojej działalności firma zgromadziła obszerny katalog obejmujący gatunki takie, jak: rap, jazz, blues, reagge, rock, pop czy muzyka poważna. Fonografika ma na koncie 5 platynowych oraz 25 złotych płyt, setki kawałków na top listach oraz tysiące uznanych artystów, między innymi takich jak: Czesław Niemen, Hanna Banaszek, Irena Santor, Zbigniew Wodecki czy Kobranocka, setki raperów, jak choćby: Peja, Pezet, Hemp Gru, Dj 600V, Abradab, Molesta Ewenement, Slums Attack czy Bas Tajpan. Od 11 sierpnia kolejnym ważnym punktem w portfolio Fonografiki będzie Bakshish.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Iron Media.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 25.11.2012

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019