O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 15 Grudzień 2019 r. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Co nowego?

TZN - Dziewczyny Pogo

Na 17 listopada zaplanowana jest premiera pierwszego studyjnego albumu w historii legendarna formacji TZN Xenna! Na płycie znajdą się znane utwory z lat osiemdziesiątych oraz te najnowsze. Album "Dziewczyny w pogo" jest już dostępny w przedsprzedaży!
TZN Xenna to jedna z najważniejszych formacji rodzimej sceny punk rockowej. Jeden z najbardziej bezkompromisowych polskich zespołów rockowych. Choć korzenie tej kultowej formacji sięgają 1981 roku, zespół ma na koncie tylko duże wydawnictwo, wydaną w 1995 roku kasetę zatytułowaną "Ciemny pokój". - Czasy, w których nasz zespół pojawił się na polskiej scenie muzycznej nie sprzyjały nam, muzykom, z wyraźnym przesłaniem artystycznym - mówi Krzysztof "Zygzak" Chojnacki, lider zespołu. - Cenzura tekstów i niechęć wydawców nie przeszkodziły nam jednak w rozwoju. Płyta "Dziewczyny w pogo" jest konsekwencją naszego działania na polu artystycznym i została wydana w Polsce, w której nikt już nie zabrania śpiewać o tym, o czym się chce - dodaje muzyk.
Na płycie "Dziewczyny w pogo", obok znanych utworów takich jak "Guma", "Religia", "Wodzowie" czy "Paranoja 81", znajdą się też dwa mało znane utwory z lat 80-tych, "Warszawski Krzyż Powstańczy", będący wyrazem krytyki dla PZPR za zbyt późne wyróżnienie Powstańców Warszawskich oraz przypisywany zespołowi utwór "Samoloty" dedykowany Piotrowi "Stopie" Żyżelewiczowi, który razem z zespołem SALT 10 skomponował ten utwór. Na płycie znajdzie się też siedem premierowych utworów powstałych po 2011 roku, kiedy to zespół powrócił na polską scenę muzyczną. "Korporacyjny lament song", "Kałasznikow", żart muzyczny "Wolacy" ukazujący jak złożoną substancją jest naród czy utwór "Ścierwo", będący wyrazem przesytu zbrodnią, która emanuje ze wszystkich mediów. Tytułowe "Dziewczyny w pogo" mają zwrócić uwagę męskiej części publiczności na kruchość, ale także i chęć do walki dziewcząt spotykanych w pogującym tłumie. Wydawcą oczekiwanego albumu jest warszawska Fonografika.
Zespół TZN Xenna powstał w 1981 roku i funkcjonował do 1987. W tym czasie formacji udało się zagrać mnóstwo koncertów oraz zarejestrować winylową EP-kę "Dzieci z brudnej ulicy". W roku 1995 na rynku ukazał się kaseta "Ciemny pokój". Od 2010 roku zespół działa w składzie: Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak. Wielki powrót grupy podczas festiwalu "Rock Na bagnie 2011" został rewelacyjnie przyjęty przez publiczność. Oprócz znanych z lat 80-tych utworów, zespół zagrał swój nowy kawałek "Niegrzeczny pomysł", który. ostatecznie jako "Kałasznikow" stał się zwiastunem nowego rozdziału w historii Tzn Xenna. Entuzjastyczne przyjęcie prze młodą i dorosłą publiczność utwierdziło zespół w słuszności podjętej decyzji o powrocie na scenę. 17.12.2011 Tzn Xenna po raz pierwszy od 24 lat wystąpiła w Warszawie. Koncert w Punkt Radio Luksembourgh obejrzało prawie 800 osób. Rok 2011 zakończył się wydaniem drugiej po "Dzieciach z brudnej ulicy", EP-ki zatytułowanej "Tzn Xenna 1981-2011". Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaż jeszcze przed wytłoczeniem.
W kwietniu 2012 roku zespół wszedł do studia i zarejestrował materiał na trzecią winylową EP-kę "Ścierwo". Wydawcą obu winyli jest REFUSE RECORDS i TZN ANNEX.
21.07.2012 roku po raz pierwszy w swojej historii Tzn Xenna zagrała na Jarocin Rock Festiwal. Należymy do nielicznych zespołów, które wypromowały się bez udziału w tym festiwalu w latach 80-tych i 90-tych - tłumaczą muzycy.
17.11.2012 ukaże się pierwsza w historii zespołu płyta studyjna. "Dziewczyny w pogo"

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Fonografika.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 25.11.2012

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019