O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 9 Grudzień 2019 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Co nowego?

Arka Noego - Daj na zgodę

Pierwsza płyta Arki Noego pt.: "A gu gu" osiągnęła niespodziewany sukces, rozchodząc się w prawie milionowym nakładzie. Niecodzienna tematyka w połączeniu z dziecięcą żywiołowością poruszyły dużych i małych w całej Polsce. Płyta ta została nagrodzona pięcioma Fryderykami. W odpowiedzi na zapotrzebowanie powstały wersje: hiszpańska, angielska i ukraińska a dzięki poczcie elektronicznej do zespołu docierały listy z całego świata. Wydana rok później, druga płyta pt. "Mamatata mam 2 lata" została przekazana fundacji "Godne Życie" z Lublina, aby wspomóc rodziny wielodzietne z tego regionu a 230 tysięcy płyt trafiło do domów (nie licząc zaangażowanych w ewangelizację piratów). Jakby tego było mało w ubiegłym roku 1 633 000 egzemplarzy płyty "Hip hip hura Alleluja" trafiło do słuchaczy jako insert w Gazecie Wyborczej, Małym Gościu Niedzielnym oraz Małym Przewodnikiem Katolickim. I chociaż żadne media nie odnotowały tego "drobnego" nakładu to informacja, że Pan Bóg kocha każdego człowieka dotarła bez zbędnego szumu do naszych domów. Słyszy się głosy, że cosik rzadziuśko o tej Arce teraz słychać i chociaż co tydzień w sobotni poranek (godzina 8.45 TVP 1 - ZIARNO) dzieci oglądają teledyski Arki Noego to wciąż zadają tylko jedno pytanie: "kiedy w końcu coś nowego!!?"
Drodzy rodzice i dzieci, już od 2 czerwca będziecie mogli śpiewać i tańczyć przy nowych piosenkach Arki Noego. "Daj na zgodę!" - to tytuł nowej płyty i wołanie o zgodę w rodzinie, szkole, w naszym kraju i na całym świecie. Muzycznie płyta jest inna niż poprzednie, dużo tu rockowych gitar, saxofonów i brzmień lat 60, ale cel zawsze ten sam - pomóc słowem i muzyką wszystkim dzieciom i ich rodzicom w trudach dnia codziennego.
Dla tych, co się martwią i boją, - co będzie jutro?! Arka śpiewa "Nie lękaj się! Jestem przy tobie cały dzień!" Dla zapracowanych rodziców śpiewamy "Weź mnie na ręce, mi nie potrzeba nic więcej (...) wracaj do domu, przytul mnie, nie siedź w pracy cały dzień"... Dla zmęczonych ciągłymi kłótniami jest piosenka "Daj na zgodę!" Dla mamy i taty coś o miłości w piosence " Pokochałem Cię", a tym, którzy tracą nadzieję śpiewamy " Słońce wychodzi zza chmury, Pomoc przychodzi z góry". Dla każdego spragnionego coś dobrego. 12 nowych piosenek, kończy wołanie o Ducha Świętego w tradycyjnej pieśni "O Stworzycielu Duchu przyjdź". Słuchajcie nas w Ziarnie i podczas czerwcowej trasy koncertowej w całej Polsce.
Robert Friedrich

Robert "Lica" Friedrich o płycie: Skończyliśmy pracę nad płytą - jej tytuł będzie brzmiał "Daj na zgodę". Myślę, że nowe piosenki będą dla wielu zaskoczeniem, bo tradycyjne instrumenty ludowe i akustyczne, przy których do tej pory śpiewały dzieci, zostały zastąpione przez elektryczne gitary. Wśród śpiewających pojawiły się najmłodsze dzieci, tzw. nowa generacja Arki. Na płycie zagrali również: Mateusz i Marcin Pospieszalscy, Maleo i Ślimak. Podpisaliśmy też kontrakt płytowy z firmą GM Records, dzięki której nowa płyta dostępna będzie w normalnej dystrybucji sklepowej i będzie można ją kupić nawet w najmniejszych miejscowościach. Po ukazaniu się płyty w planach jest duża trasa koncertowa, która rozpocznie się najprawdopodobniej w połowie czerwca. Płyta "Daj na zgodę" zawiera 12 utworów w pełnej wersji oraz jako dodatek wersje instrumentalne wszystkich piosenek:
1. NIE LĘKAJ SIĘ
2. WEŹ MNIE ZA RĘCE
3. DAJ NA ZGODĘ
4. POKOCHAŁEM CIĘ
5. SŁOŃCE ZZA CHMURY
6. CHCIAŁEM DOBRZE
7. NIEDZIELA
8. WOJNA JEST ZŁA
9. UWIELBIAM
10. MOJE SERCE ŚPI
11. DUCHU ŚWIĘTY POCIESZAJ MNIE
12. O STWORZYCIELU DUCHU PRZYJDŹ + WERSJE INSTRUMENTALNE UTWORÓW + WIDEOKLIP DO UTWORU "DAJ NA ZGODĘ".

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: GM Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 16.06.2003

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Temat: Daj na zgodę

Opinia: Nie ma co komentować. Prawda o Bogu, życiu, miłości, przyjaźni wyrażona ustami dzieci w prosty sposób to najpięknieksza muzyka świata. Ocena 10/10

Podpis: Milek

Adres e-mail: [link]

dodano: Środa, 22 Grudzień 2004 r.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019