O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 6 Grudzień 2019 r. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Co nowego?

Mirrorman - In The Fog

W sklepach nakadem Ahead Records pojawiła się oczekiwana pierwsza płyta międzynarodowego projektu ,In The Fog',
za którym stoi dwójka artystów: Mirrorman, polski niezależny muzyk i fotograf oraz She.xist, amerykańska wokalistka znana z wielu niezależnych projektów trip-hop'owych.
Całkowity dochód ze sprzedaży albumu sfinansuje operacje kardiologiczne dzieci z Czernobyla. Artyści współpracowali już ze sobą w 2011 roku przy ciepło przyjętym przez zwolenników trip-hopowych brzmień, podwójnym albumie ,Holy Rain' innego projektu Mirrormana, Black Glass.
Muzycznie ,In The Fog' to trip-hop na najwyższym światowym poziomie, idealne połączenie mrocznych, transowych podkładów instrumentalnych Mirrormana i delikatnych, momentami wręcz eterycznych, wokaliz She.xist.
Jak powiedział Mirrorman: 'Największym wyzwaniem dla mnie było napisanie takich kompozycji, które pogodziłyby ze sobą dwa światy a w nich dwie osoby z różnymi rodzajami aury. Tak właśnie doszło do połączenia melancholii ze światłem. Ci, którzy kupią ten album powinni zamknąć oczy i dać się ponieść dźwiękom - tylko wtedy ludzie i miejsca, o których opowiada ta muzyka przemówią słyszalnym głosem.' Jednakże najważniejszym powodem, dla którego Mirrorman i She.xist zdecydowali się zrealizować ten projekt była chęć pomocy najuboższym dzieciom z Ukrainy i Białorusi chorym na ,Serce Czernobyla' - najczęściej spotykaną wadę genetyczną serca będącą skutkiem katastrofy nuklearnej w Czernobylu w 1986 roku. To właśnie dla nich artyści nagrali tę płytę i realizują cały projekt, z którego całkowity dochód zostanie przekazany Chernobyl Children International, największej pozarządowej organizacji, która walczy o poprawę bytu lokalnych społeczności żyjących w skrajnym ubóstwie ze szczególnym uwzględnieniem najpilniejszych potrzeb medycznych dzieci.
Mirrorman:
,Od samego początku było jasne komu dedykujemy tę płytę. Ludzie zapomnieli już co wydarzyło się w Czernobylu a zdecydowana część nie chce po prostu o tym pamiętać. Przeszłość zbiera tam cały czas swoje śmiertelne żniwo i jeszcze przez wiele lat ta sytuacja się nie zmieni. Każdego roku dzieci umierają w ogromnej kolejce do prostego, aczkolwiek krytycznego zabiegu, dzięki któremu mogłyby po prostu żyć. ,In The Fog' jest naszą próbą zmiany tego mikroświata, dlatego całkowity dochód ze sprzedaży płyty przekażemy wraz z She.xist właśnie tym dzieciom. Jeśli uratujemy choć jedno z nich, będzie dla mnie jasne, że dwa lata, w trakcie których nagrywaliśmy ten album nie poszły na marne.' ,In The Fog' składa się z 7 utworów, w tym 3 instrumentalnych. Poszczególne partie płyty były rejestrowane na dwóch kontynentach i finalnie miksowane w Polsce, pod czujnym okiem Piotra Iwanka ze studia Totalsound. Oryginalne, ciepłe brzmienie to zasługa Mikołaja Bugajaka ze studia Audio-Games, specjalizującego się w masteringu analogowym.
Płytę promuje singiel ,Inertia', do którego powstał animowany teledysk autorstwa Piotra Topczyłko.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Ahead Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 29.04.2012

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019