O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 20 Styczeń 2020 r. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Co nowego?

Rabastabarbar - Rabastabarbar

Rabastabarbar powstał w 2004 roku z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Pluty-Łobacza i basisty Marka Grzycha. Początkowo mocno zakorzeniony w reaggae, z czasem ewoluował w kierunku funky, popu i rocka. Obecnie muzyka zepołu jest mieszanką stylów muzycznych, którą trudno jednoznacznie zdefiniować. W 2006 roku skład zespołu ustabilizował się - oprócz dwóch założycieli Rabastabarbar tworzą: wokalista - Krzysztof Madej, gitarzysta - Bartek Kozera, Perkusista Tomek Potoczny i trębacz -Marcin Stankowski.
W 2008 roku za pośrednictwem portalu megatotal.pl wydał singla "Spacer Niesamotny" - był to drugi przypadek w Polsce wydania płyty finansowanej wyłącznie przez fanów zespołu.
Od początku 2011 roku kapela przygotowuje swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Rabastabarbar", której premiera odbędzie się 22 września 2011 w klubie Puzzle, a do sprzedaży w całym kraju trafi cztery dni później - 26.09.2011 !
Zespół Rabastabarbar powstał w 2004 roku we Wrocławiu i. nikt nie wie od czego pochodzi nazwa - po prostu jest. Stworzony przez Andrzeja Plutę - Łobacza oraz Marka Grzycha wypracowywał swój styl sięgając po różnorodne inspiracje wszystkich muzyków. Z tego tygla powstała niepowtarzalna mieszanka pop-rockowej muzyki, z elementami poezji śpiewanej i reggae. Słychać również elementy soulowe i funkowe. Debiutancka płyta zespołu zawiera utwory, które tworzone były od początku istnienia zespołu. Podczas pracy nad płytą muzyka powstawała do napisanych wcześniej tekstów - to właściwie tekst determinował powstanie pewnej historii muzycznej. Na albumie znalazł się też jeden utwór do słów Bolesława Leśmiana: "W innym sadzie, w innym lesie"
Naturalnie nie zabrakło utworu singlowego "Fioletowe słońce", który zdobył sporą popularność w wśród słuchaczy wielu rozgłośni, często trafiając na szczytowe pozycje list przebojów. Ogromną szansę na powtórzenie sukcesu pierwszego singla mają utwory "Biegnij" oraz "Spacer niesamotny". Na płycie nie zabrakło też krótkich, energetycznych utworów opartych o proste riffy i melodie np. "Kobieto" i "O dziewczynie". Ostatni utwór na płycie "Nikt nie liczy już gwiazd" jest wyciszeniem. z instrumentalnym zakończeniem.. Płyta jest zdecydowanie zróżnicowana brzmieniowo, jednak spójna jako całość.

Tracklista:

1. O dziewczynie
2. Biegnij
3. Ostatni dzień
4. Gdybym chociaż raz
5. Poezja
6. Fioletowe słońce
7. Pogoda podwodna
8. W innym sadzie
9. Kobieto
10. Spacer niesamotny
11. Cicho
12. Nikt nie liczy już gwiazd

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Pink Crow.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 21.09.2011

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020