O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 15 Grudzień 2019 r. Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Co nowego?

Smolik - Smolik

Przez prawie cały ostatni rok Andrzej Smolik w przerwach wolnych od nagrań i koncertowania z zespołem Wilki, produkowania płyty Krzysztofa Krawczyka pt."...bo marzę i śnię" oraz komponowania muzyki do filmu "Sukces" w reżyserii Marka Bukowskiego, zaszywał się w swoim domowym studiu, gdzie pracował nad drugim już autorskim krążkiem długogrającym. Efektem finalnym tej pracy jest 12 kompozycji.
Kompozycji, w których niczym jak w perfekcyjnie dopracowanym collage'u muzycznym mieszają się przesiąknięte do ostatniej nutki elektroniczne beat'y, sample i loop'y z 'żywymi' instrumentami jak gitara basowa, gitara elektryczna, a nawet trąbka.
Wokalnie i tekstowo Smolika na płycie wspierały osoby znane już z solowego debiutu-wydanej w 2001 roku nakładem SISSY RECORDS płyty "SMOLIK". Nie jest wiec niespodzianki, że i tym razem możemy usłyszea piosenki wykonywane przez Kasię "Novike" Nowicką (zespół Futro), Artura Rojka (zespół Myslovitz/Lenny Valentino) czy tez Bogdana Kondrackiego. Nie zabrakło także osób, które właśnie przy okazji tej płyty po raz pierwszy współpracowały ze Smolikiem. Na uwage zasługuje udział: Miki Urbaniak, Magdy Kaspryszyn, czy też Maaka Cieślaka z zespołu Ścianka.
W gronie instrumentalistów, biorących udział w sesji nagraniowej do nowej płyty Smolika znaleźli się: Antoni "Ziut" Gralak na trąbce, Mirek Stępień na gitarze basowej, a także Piotr Ciechowski na saksofonie.
Płyta zatytułowana po prostu "SMOLIK" (w domyśle "2"), to pięćdziesiąt minut melodyjnej, nastrojowej, a momentami nawet nasyconej beat'ami i loop'ami muzyki charakteryzującej się brzmieniem niczym nie odbiegającym od znanych nam utrzymanych w podobnym klimacie produkcji z zagranicy.
Płyta "SMOLIK" dostępna jest także w limitowanej edycji, która oprócz krążka podstawowego zawiera płytę z remixami wszystkich dwunastu piosenek z wersji podstawowej. Autorami remixów dwunastu premierowych utworów Smolika są min.: Envee, Emade, Dj Mistrz, Old Time Radio, Drift, CKOD, Waco, Bloom czy też Silver Rocket.
Andrzej Smolik wydając swoją najnowszą płytę "SMOLIK" kolejny raz udowodnił, że jego pozycja jako kompozytora i producenta na polskim rynku muzycznym nie jest zagrożona, więcej jego produkcje z powodzeniem mogą stanąć w jednej linii z propozycjami najznakomitszych, światowych producentów.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.04.2003

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019