O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 5 Grudzień 2019 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Co nowego?

Carmen Moreno - śpiewając Jazz

7 marca br. na rynku muzycznym pojawi się limitowana edycja pierwszej płyty Carmen Moreno, której głosem w latach 50. zachwycał się Leopold Tyrmand. Album zawiera przede wszystkim nagrania archiwalne polskiej królowej swingu oraz te zarejestrowane podczas koncertu, w warszawskim Teatrze Bajka w 2009 r., I edycji "Śpiewając jazz" z udziałem wokalistki Anny Serafińskiej i aktora Macieja Zakościelnego.
W sumie na płycie znalazło się 26 utworów, w tym również wykonywane przez Annę Serafińską oraz rozmowy Macieja Zakościelnego z Carmen Moreno, które są ważnym elementem tego wydawnictwa. Aktor wprowadza słuchaczy w muzyczny świat wspomnień Carmen Moreno i jej wnuczki Anny Serafińskiej, laureatki głównej nagrody na prestiżowym Montreux Jazz Festiwal, wokalistki, która jest też pierwszym w Polsce doktorem w dziedzinie wokalistyki jazzowej i rozrywkowej.
Album Carmen Moreno "Śpiewając jazz" jest zwieńczeniem jej długoletniej pracy artystycznej, którą rozpoczęła mając zaledwie kilka lat. Początek jej "dorosłego" śpiewania to 1954 r., kiedy to została zaangażowana jako solistka Orkiestry Jazzowej Zygmunta Wicharego. Carmen Moreno w późniejszych latach śpiewała też m.in. z Państwowym Zespołem Jazzowym pod dyrekcją Ryszarda Damrosza "Błękitny Jazz" i z Big Bandem Jana Walaska. W swojej karierze wystąpiła m.in. na pierwszym Festiwalu Jazzowym w Sopocie (1956 r.), zdobyła I miejsce na I Festiwalu Jazzowym na Nep-Stadionie w Budapeszcie (1958 r.). Koncertowała też na Węgrzech, w NRD, NRF, Rosji, Czechosłowacji, Bułgarii, Norwegii, Danii, Finlandii i Szwecji. Jej największe przeboje to "I can’t give you anything but love, baby" i "I’ll never sey never again again".
Carmen Moreno śpiewając wiele lat dokonała zaledwie kilkunastu nagrań: dla Polskiego Radia, radia w Oslo i Polskich Nagrań. "Śpiewając jazz" to jej pierwsza płyta kompaktowa, którą od marca br. będzie można nabyć w salonach sieci Empik, w Merlinie, w stacjonarnych sklepach muzycznych oraz sieciach sprzedaży internetowej. Album będzie też dostępny bezpośrednio po koncertach I edycji "Śpiewając jazz", których mini trasa promocyjna planowana jest w kilku miastach w Polsce.
Płyta nie powstałaby gdyby nie pomoc i wysiłek wielu osób, dla których szczególne podziękowania znalazły się na płycie. Równie ważną rolę odegrała Fundacja Artystyczna "Kalinowe serce" jako producent wydawnictwa oraz TAURON Polska Energia, która jest partnerem albumu.

Skład muzyczny albumu:
Wokal - Carmen Moreno, Anna Serafińska, Maciej Zakościelny
Fortepian, instrumenty klawiszowe i aranżacje - Rafał Stępień
Kontrabas, gitara basowa - Michał Barański
Perkusja - Paweł Dobrowolski
Instrumenty klawiszowe - Michał Jurkiewicz
Trąbka - Jakub Puch
Saksofon tenorowy - Szymon Kamykowski
Puzon - Robert Szczerba
Skrzypce - Maciej ZakościelnyInne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: 4Ever Music.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 21.02.2011

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019