O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 12 Grudzień 2019 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Co nowego?

Sugarfree - Loveliers

Nieznany szerzej warszawski zespół The Loveliers zasilił szeregi oficjalnej składanki muzycznej firmowanej przez markę Mercedes Benz "Mixed Tape 36. White Waves". To już drugi po Kamp! projekt z Polski, który ma szansę wypłynąć na szersze wody elektronicznego popu.
6 grudnia ukazała się kolejna globalnie dostępna odsłona "Mixed Tape" firmowana logo wielkiej samochodowej marki celującej w promocję niezależnych artystów. Seria ukazuje się nieprzerwanie od 2004 roku. Można ją odsłuchać i ściągać spod adresu http://www.mercedes-benz.tv/mixedtape Numer 36 serii zatytułowany "White Waves" zawiera 10 utworów artystów z całego świata, m.in. 8bitmoon, Phresh, Subsoundz Quartet oraz "Sugarfree" The Loveliers. Selekcja objęła również grafików - okładkę na "White Waves" zaprojektował niemiecki artysta Sebastian Otto.
The Loveliers są tajemniczy jak Burial, melancholijni jak Junior Boys i garściami czerpią z elektronicznych, zwłaszcza techno-dubowych brzmień ostatnich 20 lat. Wynurzyli się znikąd ponad rok temu - wiosną 2009 roku, dwa tygodnie po umieszczeniu na MySpace kilku kawałków, zgłosił się do nich Piotr Stelmach, prezenter kultowej "OFFensywy" na łamach radiowej Trójki. Kilkanaście tygodni później utwór "Sugarfree" hulał niemal w każdym wydaniu programu. Podobny los spotkał kolejny kawałek "Exceedance", a wieść o zespole szybko rozeszła się po blogosferze.
Zespół wydaje się nic nie robić sobie ze współczesnych mód - idą swoją drogą wytyczoną przez Ryszarda Wagnera, Vangelisa, artystów Kompakt Records. Powołują się nawet na wpływy The Carpenters oraz... eurodance. Ich niemieckojęzyczna przeróbka dyskotekowego "Let This Feeling" sprzed 17 lat to dowód na to, że zespół ma do siebie właściwy dystans.
Żadnych wywiadów, żadnych koncertów, ascetyczny blog i profil na MySpace. Revisq, tuner, trash to pseudonimy członków The Loveliers, którzy ponoć mieszkają w Warszawie. Wypowiadają się poprzez multimedia, nie pokazując twarzy. Grafika, kolaże foto, teledyski typu fan made video na bazie surrealistycznego kolażu undergroundowych filmów innych twórców kompilowane na potrzeby wizualizacji utworów to ich wizytówka. Rosnącej grupie fanów pozostaje tylko zastanawiać się, kto zacz, wypatrywać występów live oraz słuchać...

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Kamp!.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 21.12.2010

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019