O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Poniedziałek, 9 Grudzień 2019 r. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

Co nowego?

Fiu Fiu

11 lutego 2002 roku ukaże się nowy album Lecha Janerki - wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, jednego z najciekawszych przedstawicieli polskiej sceny rockowej lat 80.
Lech Janerka zadebiutował w 1982 jako lider zespołu Klaus Mitffoch. W 1986 rozpoczął samodzielną działalność artystyczną. Nagrywał i koncertował z własnym zespołem, do którego należała m.in. jego żona Bożena Janerka. Ma za sobą występy na festiwalach w Opolu, Sopocie i Jarocinie. Wydał dotąd 7 albumów. Na stałe związany jest z Wrocławiem.Płyta ''Fiu Fiu'' zawierać będzie 10 typowych dla tego artysty kompozycji. Lech Janerka tradycyjnie osobicie ''zajął się'' stroną tekstowo-kompozytorską oraz wykonawczą. Najlepszy odbiór tego materiału można osiągnąć po obejrzeniu filmu Rafała Paradowskiego. Zawiera ona wszystkie utwory zobrazowane w niezwykle ciekawy sposób. Niby teledyski, a jednak ilustracje od których nie można oderwać sięprzez 45 minut. Film otwiera krótka wypowiedź Lecha, którą w części pozwolimy sobie przytoczyć: (...) Zdecydowałem się na niekonwencjonalną, przedpremierową prezentację płyty ''Fiu Fiu'' po namowie Pawła Jóżwickiego z SissyRecords. On to poznał mnie z Rafałem Paradowskim, twórcą filmowym oraz właścicielem pomarańczowej kurtki i książki Leszka Kołakowskiego ''Czy diabeł może być zbawiony''. Fanty natychmiast przejąłem, co było warunkiem mojej zgody na współpracę. Właśnie tak powstał ten film, a ja ubrany w pomarańczową kurtkę czytam Kołakowskiego (...). Sam Lech poproszony o autorecenzję swojej płyty najpierw się uśmiechnął, potem pomyślał i z identycznym usmiechem oddał tekst po kilku godzinach. Oto on: ''Płyta 'Fiu Fiu' zawiera 10 kompozycji, z ktorych większość jest oparta na solidnie pilnującej porządku sekcji rytmicznej wspieranej przez szukającą dziury w całym gitarę i pełzającą wiolonczelę. Gdzieniegdzie pojawiają się uzupełnienia instrumentów elektronicznych ale to tylko powidok. Ostatnia zamykająca materiał ''Pieśń mijających się wielorybów'' wyzbyta sekcji bazuje na podejrzanej frazce dzwonka, hi-hat'u i szumów na ktorą nałożona jest melodyjka grana na polietylenowej trąbce. W sumie nic nowego, ale trochę inaczej niż na poprzednich płytach. W warstwie tekstowej płyta skierowana jest do starych chłopów i kobiet po trzydziestce lub innych, ktorzy pozują na dorosłych. Materiał realizowany był w domu przez dwa lata. Po to, by nie zamęczyć grających go muzyków. Ewentualną następną płytę zobowiązuję się nagrywać cztery lata testując cierpliwośc producenta ''Fiu Fiu'' i następnej płyty Maćka Dziedzica. Personel występujący na ''Fiu Fiu'' to:
Bożena Janerka - wiolonczela, jej chory mąż grający na basie, gitarze akustycznej i śpiewający,
Wojciech Seweryn wypożyczony od Fiolki Najdenowicz - gitarzysta jazzowy,
Ryszard Guz - perkusista protestancki.
Producentam płyty był Bartek Dzieidzic zwany Blondasem a nagrywano w studio Pawła Zachanowicza, w Tuba Records oraz w Studio Ich Troje. Miksowano w pokoju przy kuchni pod papieroska i kawę.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: BMG Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 17.10.2002

Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2019