O nas
STRONA GŁÓWNA >>
Nokaut.pl

Dzisiaj jest Czwartek, 28 Maj 2020 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Nowości

BLUSZCZ

Bluszcz - Junior

DJANGO BATES

Django Batesa - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

KAYAH & BREGOVIĆ

Kayah i Bregović - reedycja

GUZIOR

Guzior - Evil Twin

ILONA SOJDA

Ilona Sojda - Śnił mi się raj

MARCINER

Marciner - Milion dni

PATRYCJA KAMOLA

Patrycja Kamola - Czekajšc na miłoœć

Quebonafide - Eklektyka Vinyl

120

QUEBONFIDE

Quebonafide - QueQuality

ANVISION

AnVision – New World

MICHAŁ KMIECIAK

Michał Kmieciak - Love Lost

RAP NAJLEPSZEJMARKI

Rap Najlepszej Marki vol. 2 - składanka

VIENIO

VIENIO - H.O.R.E

NODANCE

NoDance - Nieproszony go?ć

MARTYNA JAKUBOWICZ

Martyna Jakubowicz - Prosta piosenka
Recenzje
GRIN PISS - Perfect Feelling
UR - Spirit
CANDIDA - Zoom
KOBIETY - Amnestia
TYMON TYMAŃSKI & TRANSISTOR - Don't Panic! We're From Poland
Więcej... 
Programy
Winamp
Intymnie

"Starciłem dziewictwo, gdy miałem piętnaście lat. Pamiętam, że dziewczyna, z którą to robiłem była bardziej doświadczona ode mnie. Ja tylko dostosowywałem się do tego, co ona robiła. Ale spodobało mi się. Jak tylko było po wszystkim, od razu chciałem więcej" - JASON NEWSTED (METALLICA)

Poprostu Forum
No To Graj !

Propozycja podstawowej specyfikacji formatu HDV (nazwa tymczasowa)

Propozycja podstawowej specyfikacji formatu HDV (nazwa tymczasowa)

Firmy Canon, Sharp, Sony i Victor Company of Japan (JVC) opublikowały wspólną propozycję podstawowej specyfikacji formatu o tymczasowej nazwie HDV. Format ten umożliwia nagrywanie i odtwarzanie materiałów wideo o wysokiej rozdzielczości (high definition) na kasetach DV. HDV obejmuje standardy 720p (wybieranie progresywne) i 1080i (wybieranie z przeplotem), co pozwala producentom projektować wyroby zgodne z globalną infrastrukturą telewizji wysokiej rozdzielczości (HD). Wymienione cztery firmy będą aktywnie promować nową specyfikację w branży i zamierzają zakończyć prace nad jej wersją finalną we wrześniu 2003 r.
Cyfrowa telewizja satelitarna (BS), funkcjonująca od grudnia 2001 r., oraz cyfrowa telewizja naziemna, której wprowadzenie jest planowane na grudzień 2003 r., zwiększyły w Japonii zainteresowanie telewizją wysokiej rozdzielczości. Wzrosła sprzedaż telewizorów HD, a na rynek wprowadzono magnetowidy cyfrowe HD, takie jak D-VHS i Blu-ray Disc. Dzięki temu klienci indywidualni mogą korzystać w domu ze sprzętu wideo wysokiej rozdzielczości.
Format HDV definiuje standard rejestrowania danych w postaci skompresowanych metodą MPEG2 sygnałów wysokiej rozdzielczości. Jest oparty na formacie DV, uznanym w skali międzynarodowej za standardowy format dla magnetowidów cyfrowych powszechnego użytku. W obu formatach stosuje się ten sam typ kasety, taką samą szybkość przesuwu taśmy i takie samo położenie ścieżki. Pozwala to wykorzystywać w formacie HDV podzespoły mechaniczne oparte na DV. Ułatwia to też producentom projektowanie wyrobów kompatybilnych z formatem DV.
W formacie HDV specyfikacja 720p jest identyczna ze standardem zastosowanym w kamerze wideo wysokiej rozdzielczości „GR-HD1”, którą firma JVC wprowadziła na rynek w marcu 2003 r. Dzięki przejęciu specyfikacji 720p i 1080i format HDV umożliwi nagrywanie materiałów wideo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu znakomita jakość obrazu stanie się dostępna dla dużo większej liczby użytkowników.
W HDV zarówno obraz, jak i dźwięk są rejestrowane z kompresją MPEG. Sygnały wideo są skompresowane przez kodowanie MPEG2 (kompresja międzyklatkowa — inter-frame compression), podobnie jak w transmisji BS. Umożliwia to nagrywanie i odtwarzanie wysokiej rozdzielczości materiałów wideo z szybkością transmisji bitów odpowiadającą specyfikacji SD (standardowej rozdzielczości) w formacje DV (kompresja wewnątrzklatkowa — intra-frame compression). Sygnały audio są zamieniane na postać cyfrową przezpróbkowanie z częstotliwością 48 kHz i kwantyzację 16-bitową, a następnie kompresowane przez kodowanie MPEG1 Audio Layer II (384 kb/s).
Najważniejsze cechy formatu HDV

1. Możliwość nagrywania i odtwarzania materiałów wideo wysokiej rozdzielczości z użyciem rozpowszechnionych w wielu krajach kaset DV.
2. Przyjęcie formatów 720p i 1080i, zgodnych ze standardami wybierania progresywnego i wybierania z przeplotem, używanymi przy nagrywaniu i odtwarzaniu wideo wysokiej rozdzielczości. Format HDV jest zgodny zarówno z formatem 720p — 720 linii (wybieranie progresywne) / 1280 pikseli w poziomie (60p, 30p, 50p, 25p), jak i z formatem 1080i — 1080 linii (wybieranie z przeplotem) / 1440 pikseli w poziomie (60i, 50i). W czasach telewizji HD gwarantuje to użytkownikom możliwość nagrywania i odtwarzania materiałów wideo o wysokiej rozdzielczości.
3. Lepsza korekcja błędów. Dzięki zmianie metody z korekcji wewnątrzścieżkowej (jak w formacie DV-SD) na korekcję obejmującą wiele ścieżek, format HDV zapewnia lepszą korekcję błędów oraz odporność na utratę danych spowodowaną zanikami sygnału.
4. Dane dla specjalnych trybów odtwarzania. Sygnały wideo skompresowane za pomocą kodowania MPEG nie pozwalają wyświetlać obrazu przy odtwarzaniu w trybie specjalnym, np. podczas szybkiego przeszukiwania. W formacie HDV, na potrzeby specjalnego trybu odtwarzania, na wydzielonej taśmie nagrywane są specyficzne dane, które umożliwiają wyświetlanie obrazu przy szybkim przeszukiwaniu lub odtwarzaniu w zwolnionym tempie (jakość obrazu podczas odtwarzania w trybie specjalnym jest inna niż przy odtwarzaniu zwykłym).
Podstawowe dane techniczne formatu HDV znajdują sie na tej stronie

Dodaj swoją opinię...

Aktualizacja: 23.08.2003

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020